Dno oka

Ocena: 5 (2 głosów)
"""Po wypisach Wojciecha Nowickiego poczułem się Gargantuą, przeczytałem jedno Dno oka, a połknąłem dwanaście, a może i tysiąc sto dwadzieścia jeden innych książek"". Marek Bieńczyk (ze Wstępu) ""Wojciech Nowicki patrzy na zdjęcia z czułością i stara się je zrozumieć. Wie dużo o fotografii, ale jeszcze więcej przeżywa. Przeżywa, ale nie ulega pokusie milczenia. Z tego delikatnego napięcia między rozległą erudycją a nagle wyrażaną zmysłowością zrodziła się jedna z najlepszych polskich książek o fotografii"". Michał Paweł Markowski ""Tej książki nie napisał intelektualista, który zaraził się fotografią i za pomocą akademickiej aparatury pojęciowej rozkłada nowe hobby na czynniki pierwsze. Wojciech Nowicki pisze o fotografii, a raczej o konkretnych fotografiach, 'od środka', we właściwy wyłącznie dla nich sposób. Rozumie, jak te zdjęcia działają i z czego są zrobione, i dopiero na tym fundamencie buduje całą intelektualną ekwilibrystykę. Takie podejście nie zdarza się często. Super książka"". Kuba Dąbrowski"

Informacje dodatkowe o Dno oka:

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2010-03-24
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7536-183-4
Liczba stron: 184

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Dno oka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Dno oka - opinie o książce

Pięknie napisane eseje na temat starych fotografii. A te są punktem wyjścia żeby zastanowić się nie tylko nad upływem czasu i faktem, że po dawnych ludziach zostały tylko te anonimowe, bo często niepodpisane kartoniki, szybki czy negatywy. Stara fotografia może być punktem wyjścia do wielu rozważań: o historii fotografii, o motywach sięgania po aparat, o rozbieżności intencji fotografa i faktycznego odbioru zdjęcia (zwłaszcza po kilkudziesięciu latach widzimy co innego, często sprzecznego z zamierzeniem twórcy), o tym, jak fotografia ukazuje świat dokumentuje go, a jednocześnie potrafi kłamać... i wiele innych tematów. Interesujące są informacje na temat wielkiego polskiego cyklu fotografii " Zapis socjologiczny" autorstwa Zofii Rydet.
Link do opinii
Avatar użytkownika - jolly_roger
jolly_roger
Przeczytane:2013-04-05, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2013,
Bardzo ciekawy pomysł na książkę. Autor opisał kilka fotografii sprzed kilkudziesięciu lat, które kiedyś kupił. Są tu fakty, do których dotarł, ale jest też sporo domysłów i wolnej interpretacji. Proza, a jednak poetycka.
Link do opinii
Inne książki autora
Tuż obok
Wojciech Nowicki0
Okładka ksiązki - Tuż obok

Książka wydana wspólnie z Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie Do 1939 roku tę wojnę nazywano wielką. Objęła całe kontynenty....

Salki
Wojciech Nowicki0
Okładka ksiązki - Salki

Salki to niespieszna podróż w czasie i przestrzeni. Wojciech Nowicki wyłuskuje z przeszłości dzieje swoich kresowych przodków, ich wspomnienia, obawy i...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Lato drugich szans
Dagmara Zielant-Woś
Lato drugich szans
Cienie. Po prostu magia
Katarzyna Rygiel
Cienie. Po prostu magia
Suplementy siostry Flory
Stanisław Syc
Suplementy siostry Flory
Upiór w szkole
Krzysztof Kochański
Upiór w szkole
Piwniczne chłopaki
Jakub Ćwiek
Piwniczne chłopaki
Dolina Marzeń. Przeszłość
Katarzyna Grochowska
Dolina Marzeń. Przeszłość
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski
Szczerbata śmierć
Bez litości
Michał Larek
Bez litości
Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka
Z okruchów nadziei
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy