33 aniołów na wszelakie potrzeby

Wiele mamy na co dzień kłopotów, trudności i zmartwień. Od tych poważniejszych, gdy stres utrudnia nam wykonywanie obowiązków albo męczy nas migrena, po całkiem banalne, gdy zawiesi się komputer, zginie klucz lub utkniemy w korku… To doskonałe okazje, byśmy sobie przypomnieli, że nie jesteśmy sami – Bóg posyła nam przez aniołów impuls, który może przemienić rzeczywistość. Musimy być tylko uważni.

Anselm Grün, ur. w 1945 r., doktor teologii, benedyktyn, zarządza opactwem w Münsterschwarzach. Doradca duchowy, prowadzi kursy medytacji uwzględniające psychoterapię, kontemplację i post. Zajmuje się także interpretacją snów opartą na psychologii głębi. W Wydawnictwie „Jedność” ukazały się m.in. następujące książki jego autorstwa: Po prostu żyć. Wielka księga duchowości i sztuki życia; Mała książeczka o prawdziwej miłości; I co tu zrobić? Poradnik dla zmagających się z codziennością; Jak przezwyciężyć smutek życia? Duchowe spojrzenie na depresję; Księga odpowiedzi na trudne pytania dotyczące życia.

Odbiorcy:
- osoby zdenerwowane, zmęczone, bezsilne w starciu z tak zwanymi przeciwnościami losu
- wszyscy, którzy pragną w codziennych kłopotach dostrzec szansę na zmianę swojego życia na lepsze.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
- przypomina, jaką rolę w życiu chrześcijanina pełnią aniołowie, i tłumaczy, dlaczego zwracanie się do nich o pomoc jest wyrazem zaufania do Boga
- pokazuje, że rozmowa z aniołem jest zawsze rozmową z bratnią duszą – z naszą własną duszą, i że dzięki temu możemy przezwyciężyć negatywne uczucia, a więc przemienić trudną codzienność
- pozwala zrozumieć, że wszelkie kłopoty są w rzeczywistości niczym, jeśli w każdej trudnej sytuacji prosimy Boga o pomoc

Informacje dodatkowe o 33 aniołów na wszelakie potrzeby:

33 aniołów na wszelakie potrzeby - opinie o książce

Szczęście miłości
Anselm Grün0
Okładka ksiązki - Szczęście miłości

Miłość to słowo wytarte, trochę nazbyt patetyczne, a przecież każdy marzy o miłości. Na niej opiera się świat. Tęsknimy za nią, bo rodzi nadzieję, przemienia...

Ciesz się życiem
Anselm Grün0
Okładka ksiązki - Ciesz się życiem

Anselm Grün pokazuje, jak możemy znaleźć nowe siły i radość życia i otworzyć nasze serca na jego piękne strony. Jego dobre myśli i dodające odwagi słowa...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski