Logo wydawnictwa - IFIS
Wydawnictwo Instytutu Filozofii i Socjologii publikuje książki i czasopisma z dziedziny filozofii, socjologii i prakseologii. Na łamach czasopism ukazują się studia, artykuły i komunikaty uczonych z całego kraju, a także, choć w mniejszym zakresie, teksty autorów obcych. Główne czasopisma filozoficzne o zasięgu ogólnokrajowym to „Archiwum Historii Filozofii i Myśli Społecznej”, „Prakseologia”, „Studia Antyczne i Mediewistyczne” oraz „Mediaevalia Philosophica Polonorum” (teksty w języku polskim oraz tzw. językach kongresowych).

Główne czasopisma socjologiczne o zasięgu nie tylko ogólnokrajowym to „Studia Socjologiczne”, „Ask. Research & Methods”. Wydawnictwo publikuje książki (głównie w języku polskim), których autorami są w większości uczeni z Instytutu Filozofii i Socjologii.

Wydawnictwo podejmuje się również edycji wybitnych prac z dziedziny filozofii i socjologii powstających poza Instytutem, w tym także przekładów. Publikujemy ponadto książki wspólnie z różnymi instytucjami naukowymi. Proponujemy naszym Czytelnikom serie wydawnicze z zakresu filozofii, w których ukazują się zarówno teksty współtworzące tradycję klasyczną: Klasyka Filozofii (patronat IFiS PAN i PAU), Renesans i Reformacja. Studia z Historii Filozofii i Idei, Studia z Filozofii Dziejów, Studia z Filozofii Teoretycznej, Wykłady i Odczyty, jak i takie, których aktualność wzbogaca debaty, w jakie angażuje się filozofia współczesna: Fenomenologia (Biblioteka Polskiego Towarzystwa Fenomenologicznego), Umysł. Prace z Filozofii i Kognitywistyki. Z kolei serie: Studia z Socjologii Ilościowej, Oblicza Lokalności, Biblioteka Studiów Socjologicznych, Społeczeństwo Obywatelskie, analizując współczesne problemy, starają się przybliżyć czytelnikowi realia nowoczesnego społeczeństwa.

Książki wydawnictwa

Okładka - Refleksje o polskim interesie narodowym
Refleksje o polskim interesie narodowym
Wiatr Jerzy J.

Czy z historii coś wynika dla współczesnego rozumienia interesu narodowego Polski? Warunki, w jakich żyje ona na początku nowego stulecia, są radykalnie odmienne od tych, z którymi Polacy mieli do czynienia...czytaj dalej

1

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy