Logo wydawnictwa - IFIS
Wydawnictwo Instytutu Filozofii i Socjologii publikuje książki i czasopisma z dziedziny filozofii, socjologii i prakseologii. Na łamach czasopism ukazują się studia, artykuły i komunikaty uczonych z całego kraju, a także, choć w mniejszym zakresie, teksty autorów obcych. Główne czasopisma filozoficzne o zasięgu ogólnokrajowym to „Archiwum Historii Filozofii i Myśli Społecznej”, „Prakseologia”, „Studia Antyczne i Mediewistyczne” oraz „Mediaevalia Philosophica Polonorum” (teksty w języku polskim oraz tzw. językach kongresowych).

Główne czasopisma socjologiczne o zasięgu nie tylko ogólnokrajowym to „Studia Socjologiczne”, „Ask. Research & Methods”. Wydawnictwo publikuje książki (głównie w języku polskim), których autorami są w większości uczeni z Instytutu Filozofii i Socjologii.

Wydawnictwo podejmuje się również edycji wybitnych prac z dziedziny filozofii i socjologii powstających poza Instytutem, w tym także przekładów. Publikujemy ponadto książki wspólnie z różnymi instytucjami naukowymi. Proponujemy naszym Czytelnikom serie wydawnicze z zakresu filozofii, w których ukazują się zarówno teksty współtworzące tradycję klasyczną: Klasyka Filozofii (patronat IFiS PAN i PAU), Renesans i Reformacja. Studia z Historii Filozofii i Idei, Studia z Filozofii Dziejów, Studia z Filozofii Teoretycznej, Wykłady i Odczyty, jak i takie, których aktualność wzbogaca debaty, w jakie angażuje się filozofia współczesna: Fenomenologia (Biblioteka Polskiego Towarzystwa Fenomenologicznego), Umysł. Prace z Filozofii i Kognitywistyki. Z kolei serie: Studia z Socjologii Ilościowej, Oblicza Lokalności, Biblioteka Studiów Socjologicznych, Społeczeństwo Obywatelskie, analizując współczesne problemy, starają się przybliżyć czytelnikowi realia nowoczesnego społeczeństwa.

Książki wydawnictwa

Okładka - Refleksje o polskim interesie narodowym
Refleksje o polskim interesie narodowym
Wiatr Jerzy J.

Czy z historii coś wynika dla współczesnego rozumienia interesu narodowego Polski? Warunki, w jakich żyje ona na początku nowego stulecia, są radykalnie odmienne od tych, z którymi Polacy mieli do czynienia...czytaj dalej

1

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy