Recenzja książki: Teoria Pana Alberta

Recenzuje: Justyna Gul

Teoria względności w pigułce

 

Nie ma chyba osoby, która nie słyszała o teorii względności Alberta Einsteina. Jej uogólnieniem jest ogólna teoria względności, opisująca również ruch z przyspieszeniem. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki uważany był za geniusza, a o jego koncepcjach do dziś uczymy się w szkole, wyjaśniają one zresztą wiele zjawisk tego świata.

 

Jak jednak wytłumaczyć dziecku zawiłości nauki oraz przedmiot pracy Einsteina? Okazuje się, że nie jest to wcale takie skomplikowane - przynajmniej wówczas, kiedy dysponujemy wciągającą historią opowiedzianą przez Annę Czerwińską-Rydel. Publikacja Teoria pana Alberta. O Albercie Einsteinie, opublikowana nakładem wydawnictwa Egmont, to kolejna już książka z serii Czytam sobie. Ten trzypoziomowy program wspierania nauki czytania, adresowany do dzieci w wieku od pięciu do siedmiu lat, to wspaniała literacka przygoda, posiadająca dodatkowo walor edukacyjny. Historia opowiadająca o genialnym fizyku została zakwalifikowana do poziomu 1 Składam słowa, obejmującego od stu pięćdziesięciu do dwustu wyrazów w tekście oraz dwadzieścia trzy podstawowe głoski. Ta opowieść o życiu wielkiego naukowca może zauroczyć. Czerwińska-Rydel udowodniła bowiem, że o rzeczach skomplikowanych można mówić prosto, zaś ilustracje Ewy Poklewskiej-Koziełło pobudzają dodatkowo wyobraźnię dziecka i zachęcają do zgłębiania losów Eisteina, a także stanowią motywację do aktywności na dalszej drodze edukacji.

 

Alberta Einsteina poznajemy jako małego chłopca. Wyjątkowego chłopca - należy dodać. Nie dość, że pięknie gra na skrzypcach, to jeszcze ma wiele niecodziennych zainteresowań. Choć w jego domu nie ma telewizora czy komputera, to mały Albert nigdy się nie nudzi. Fascynują go kamyki, kolorowe klocki, wielki tykający zegar, a także kompas ojca, którego igła wskazuje biegun.

 

Ciekawość świata, która charakteryzowała Alberta Einsteina, zaprowadziła go na sam szczyt. Praca naukowca zaowocowała wybitnymi teoriami, został on doceniony nie tylko Nagrodą Nobla, ale również wieloma innymi prestiżowymi odznaczeniami. I choć jego życie trudno sprowadzić do kilku zaledwie zdań, to jednak Annie Czerwińskiej-Rydel udało się to wyśmienicie. Teoria pana Alberta może być nie tylko opowieścią, która otworzy przed dzieckiem drzwi do fascynującego świata nauki, ale również cenną pomocą edukacyjną, wykorzystywaną zarówno przez rodziców, jak i przez nauczycieli. Książka ciekawi i inspiruje, a to podstawowe czynniki motywujące do zgłębiania danego tematu, do poszukiwania informacji Bez wątpienia tak ekstrawagancka, tak genialna postać zasługuje na uwagę. Kto wie - może za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat okaże się, że wśród czytelników historii o Albercie Einsteinie jest jego godny następca?

Kup książkę Teoria Pana Alberta

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Teoria Pana Alberta
Książka
Teoria Pana Alberta
Anna Czerwińska-Rydel
Inne książki autora
W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie
Anna Czerwińska-Rydel0
Okładka ksiązki - W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie

Maria Skłodowska-Curie była fascynującą osobą. Wielu uważało, ze jest zbyt poważna - a ona była po prostu refleksyjna i bardzo skupiona - początkowo na...

Wielki Karol i mały Lolek
Anna Czerwińska-Rydel0
Okładka ksiązki - Wielki Karol i mały Lolek

Każdy człowiek, nawet najbardziej znany na świecie, nawet taki, który został świętym - był kiedyś dzieckiem. Ciepła opowieść Anny Czerwińskiej-Rydel...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Zły Samarytanin
Jarosław Dobrowolski ;
Zły Samarytanin
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy