W finale wcześniejszej części bestsellerowej sagi Camilli Läckberg Erica znajduje w rzeczach matki nazistowski medal, owinięty w zakrwawione dziecięce śpioszki. Pytania dotyczące dziwnego znaleziska nie przestają dręczyć bohaterki i stają się punktem wyjścia kolejnej, piątej już części sagi o Fjällbace.
Dwóch nastolatków podczas włamania znajduje zwłoki starszego mężczyzny. Rana w głowie nie pozostawia złudzeń co do tego, że nie była to naturalna śmierć. Czy to morderstwo na tle rabunkowym? A może chodzi o przekonania? Czy śmierć mężczyzny ma coś wspólnego z historią sprzed sześćdziesięciu lat? Wyjątkowo to nie Patrik Hedström przystępuje do rozwiązania zagadki. Zamienia się rolami ze świeżo poślubioną Ericą.
Zdania na temat twórczości Camilli Läckberg są podzielone. Wielu zarzuca jej szablonowość i przewidywalność. Ale co nowego można wymyślić w zakresie sposobu przedstawienia historii kryminalnej czy rozwoju wypadków? Läckberg potrafi zaczarować, wciągnąć w wir zdarzeń, nie pozwalając odłożyć książki na półkę. Akcja rozwija się w tempie, które nie pozwala ani na nudę, ani na zagubienie się w gąszczu galopujących wydarzeń. Kolejne tajemnice odkrywane są przed czytelnikami powoli, stopniowo, co pozwala na samodzielną próbę rozwiązania zagadki. Sprawa, jak zwykle, jest dość zawikłana i niezwykle interesująca, ma drugie dno. Czytelnik samodzielnie może dojść do rozwiązania zagadki, sam może dojść do części słusznych wniosków, jednak podsyca to tylko ciekawość i chęć dobrnięcia do finału powieści. Autorka umiejętnie przyciąga uwagę zgrabnymi zdaniami. Po raz kolejny udowadnia, że nie brakuje jej talentu w łączeniu wątków kryminalnych z obyczajowymi. Tło sensacyjnych wydarzeń po raz kolejny zostaje wypełnione w interesujący sposób, Niemiecki bękart porusza bowiem temat moralności, nietolerancji, wojny, ale też homoseksualizmu w małej społeczności. Ogromnie urozmaicają lekturę retrospekcje - wplecenie w rytm wydarzeń współczesnych opowieści z przeszłości.
Niemiecki bękart to powieść, której lektura będzie przyjemnością dla każdego miłośnika gatunku. Polecić tę książkę warto także czytelnikom zainteresowanym tematyką wojenną, zwłaszcza obrazem wojny dotykającej niewielkie społeczności.
Siódma część bestsellerowej sagi kryminalnej w interpretacji Marcina Perchucia. Jasna, letnia noc. Młoda kobieta wskakuje do samochodu. Chwyta...
Ciąg dalszy opowieści o głównej bohaterce powieści Złota klatka mówi o zemście, zdradzie i kobiecej solidarności. Gdy zakończyły się wydarzenia, które...