Recenzja książki: Jak stać się szczęśliwą mamą w 31 dni

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Dla dziecka mama jest osobą, która bez względu na wszystko wesprze je, pomoże oraz obroni. Mama zawsze służy radą i nigdy nie opuści dziecka w potrzebie. Nie przeraża się obowiązkami, którym bezwarunkowo musi sprostać. Książka Jak stać się szczęśliwą mamą w 31 dni jest poradnikiem jedynym w swoim rodzaju: na powszechnie stosowane sposoby postępowania w trudnych sytuacjach pozwala spojrzeć z nowej perspektywy. Jest prostym sposobem na pozbycie się bylejakości oraz pomysłem na okraszenie radością ciężkiej pracy wychowania, dzięki czemu zwykła szara codzienność nieść będzie zadowolenie, szeroko pojęte szczęście oraz satysfakcję z przeżywanego macierzyństwa. Książka zachęca do wprowadzenia zmian, by móc nauczyć się postrzegania macierzyństwa jako pozytywnego elementu codziennego życia.

Arlene Pellicane poprzez swoje rozważania pragnie zachęcić kobiety do zadbania o osobisty rozwój, dzięki czemu świadomie i z pełną odpowiedzialnością przyjmą one rolę matki. Podział treści na pięć zasadniczych filarów pokazuje konieczność pełnego zaangażowania. Zdrowie, działanie, modlitwa, wytrwałość oraz postawa akceptacji są aspektami ułatwiającymi nawiązanie właściwych relacji rodzinnych. Opisując je, autorka powołuje się na przykład własnego życia. Zaznacza jednak, że warunkiem osiągnięcia takiego stanu jest postawienie Chrystusa w centrum. Nie może również zabraknąć modlitwy: uznanie jej za priorytet sprawia, że w zwykłej codzienności nie zabraknie miejsca na jedność, ułatwiającą spotkanie z Tym, dzięki któremu życie rodzinne jest przepełnione dobrocią i miłością.

Publikacja Wydawnictwa Vocatio przeznaczona jest dla wszystkich matek. Język przekazu jest prosty, a opisane w interesujący sposób historie zostały zaczerpnięte z codziennego życia. Całość rozważań rozłożona jest na trzydzieści jeden dni, z których każdy został opatrzony tekstem biblijnym (wraz z siglami), przemyśleniami psychologiczno-teologicznymi z uzasadnieniem, krótką inspiracją oraz modlitwą. Pomocą służy „mamusiowy test" i proste ćwiczenia dla zapracowanych mam. Dodatek stanowią wykaz wersetów biblijnych, pytania pomocnicze oraz obszerna bibliografia polsko- i obcojęzyczna wraz z wykazem stron www.

Przemyślenia zawarte w książce Jak stać się szczęśliwą mamą w 31 dni z pewnością przydadzą się matkom, którym na sercu leży przyszłość ich dzieci. Korzystając z podanych propozycji, staną się one najlepszymi nauczycielkami dla tych, dzięki którym matczyne serce zaczyna pełniej bić.

Kup książkę Jak stać się szczęśliwą mamą w 31 dni

Zobacz opinie o książce Jak stać się szczęśliwą mamą w 31 dni