Uśpione namiętności

Z twórczością Anny H. Niemczynow miałam okazję spotkać się wielokrotnie. Za każdym razem było ono bardzo udane i wzruszajace. Skłaniające do zastanowienia nad samym sobą.
"Uśpione namiętności" to najnowsza powieść autorki, która skusiła mnie okładką, bo opisu nie czytałam 😂

Izabelle Walter zostaje świeżo upieczoną wdową, która nigdy nie pracowała zawodowo. Wszystko wskazuje na to, że opiekę nad nią przejmie jej czwórka dzieci.
Rodzenstwo wpada na pomysł, aby Izabellę mieszkała u każdego po dwa i pół miesiąca w roku. Natomiast pozostałe dwa miesiące spędzi na zorganizowanych i sfinansowanych przez nich wakacjach.
Realizacja planu idzie gładko do momentu, w którym ich matka po raz pierwszy w życiu znajduje w sobie siłę, by wyrazić własne zdanie.

Każda z nas zapewne zastanawiała się co było gdyby...
Izabelle całe swoje życie była dla kogoś, robiła coś dla kogoś. Teraz miałam odwagę powiedzieć "nie" i zrealizować dwadzieścia celi, które spisała sobie na kartce.
Nie było to coś wielkiego, ale to na co miała ochotę zrobić kiedyś i gdzieś uleciało.
Kolejna książka autorki z ogromnym przesłaniem. To my kobiety stawiamy wszystko i wszystkich na pierwszym miejscu, pozostając w tle.
Często "a to dla dzieci", "a niech mają", "a ja się obejdę", ale czy to naprawdę daje nam szczęście?
Może pozornie, chwilowo tak jest, ale ile można uśmiechać się, a w sercu czuć ból.
Jeśli nasi najbliżsi są dobrymi obserwatorami możliwe, że kiedyś zauważą, że nie jesteśmy szczęśliwe.
Tylko po co tak się męczyć?
Walczmy o siebie, sprawiajmy sobie małe przyjemności, mówmy o tym co nas boli, o tym czego pragniemy, co sprawia nam przykrości.
Najzwyczajniej w świecie rozmawiajmy i nie spychajmy siebie na boczne tory, bo my też jesteśmy ważne.

Informacje dodatkowe o Uśpione namiętności:

Wydawnictwo: Luna
Data wydania: 2022-10-26
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Uśpione namiętności

Kup książkę Uśpione namiętności

Językiem serca jest tęsknota, a językiem umysłu - racjonalizacja. To racjonalne myślenie często spycha na margines kobiece uczucia. Kiedy kobieta wciśnie je w kąt, staje się jak gdyby maszyną do wykonywania obowiązków.

Głęboko wierzę, że każdy dołek kończy się wzniesieniem i z każdej głębokiej wody uda mi się wypłynąć na powierzchnię.

Bluszcz
Anna H. Niemczynow0
Okładka ksiązki - Bluszcz

Julita przez wiele lat nosi maskę szczęśliwej żony i matki. Wierzy, że jej poświęcenie wystarczy do zbudowania trwałego małżeństwa oraz pełnej miłości...

Którędy do raju
Anna H. Niemczynow0
Okładka ksiązki - Którędy do raju

Którędy do raju   Elżbieta marzy o podróżach. Choć odnosi sukcesy jako felietonistka, ma dość codzienności kręcącej się wokół domu i dzieci. Wyczekana...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska