Nowa żona

🧐𝔀𝓬𝓲𝓪̨𝓰𝓪𝓳𝓪̨𝓬𝓪
😲𝔃𝓪𝓼𝓴𝓪𝓴𝓾𝓳𝓪̨𝓬𝓪
🫣𝓽𝓻𝔃𝔂𝓶𝓪𝓳𝓪̨𝓬𝓪 𝔀 𝓷𝓪𝓹𝓲𝓮̨𝓬𝓲𝓾
⭐️𝟖,𝟓/𝟏𝟎

Historię poznajemy z perspektywy Georgie- matki, teściowej i przyjaciółki.
Jej syn Sam poślubił ukochaną z dzieciństwa, ale ich szczęście szybko dobiegło końca, kiedy to Lauren została znaleziona martwa w ich pięknym domu na wrzosowiskach.
Została znaleziona przez Sama, którego wkrótce oskarżono o morderstwo żony.😬

Od tego czasu Georgie będzie starała się dowieść niewinności syna, analizując zachowanie pozostałych bohaterów.
Czy jednak słusznie? Czy na pewno zna go na tyle, że może być pewna jego niewinności?🤔

Jestem zachwycona! 😍
Autorka niesamowicie potrafi nakierowywać czytelnika na nowe ślady, mieszając w jego głowie i sprawiając, że niczego nie może być pewien. Bohaterowie co rusz odkrywają kolejne karty, okazując się różnić od wizerunku, jaki był przedstawiony na początku.
Podobało mi się to, że to przez oczy Georgie poznajemy nowe fakty, bo możemy być zaskoczeni tak, jak ona i poczuć to, co czuje osoba tak naprawdę oszukana. Oszukana przez niby-przyjaciół, którzy przez lata malowali w jej głowie całkiem inny od rzeczywistości obraz, oszukana przez syna, który również zatajał przed nią dość ważne fakty. Wreszcie, oszukana przez swój własny umysł, bo tak naprawdę o wiele wcześniej mogła zauważyć pewne znaki i przesłanki, co do różnych rzeczy.
Moja sympatia w stosunku do bohaterów zmieniała się jak w kalejdoskopie, zwłaszcza jeśli chodziło o Sama, Sadie, ale też rodzinę Lauren i nią samą.
O zabójstwo podejrzewałam niemal wszystkich, a jakieś 100 stron przed końcem książki byłam już absolutnie pewna, kto to zrobił. Kolejne strony czytałam więc sobie spokojnie, utwierdzając się w moich myślach, po czym przeżyłam przeogromny szok! 😱
Po raz pierwszy moje podejrzenia były całkowicie błędne, co jest nie lada wyczynem, zważając, że naprawdę spodziewałam się każdego... poza tą jedną osobą. 😁
W mojej opinii, jest to idealny wyznacznik tego, że książka była świetna. Uwielbiam być w taki sposób zaskakiwana i wyprowadzona w pole. 😊
Ponadto autorka pisze lekko, ale trzymając nas w napięciu. W niektórych momentach miałam ochotę czytać przez palce, miałam wrażenie, że coś mi z tej książki wyskoczy na twarz, ale wystarczyły dwa oddechy i zapalenie światła i mogłam kontynuować. 😁
Podsumowując, świetnie się bawiłam, był to mroczny, ale jednocześnie lekki thriller, z ciekawymi wątkami i zagadkami do rozwiązania. Polecam nawet podobnym do mnie cykorom.  😁 8,5/10

Informacje dodatkowe o Nowa żona:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-10-26
Tytuł oryginału: The New Wife
Dodał/a opinię: lettoaletto

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Nowa żona

Kup książkę Nowa żona

Teraz już wiem, że niezależnie od tego, jak blisko z kimś jesteś, każdy ma swoje sekrety, a one zwykle prowadzą do kłamstw.

Piję, bo dzięki temu wszystko jest znośne i chociaż na chwilę mogę zapomnieć o tym miażdżącym rozczarowaniu, jakim jest życie. Gdzie myśleliśmy, że będziemy, a gdzie jesteśmy, nasze oczekiwania się roztrzaskały.

Idealna randka
Sue Watson0
Okładka ksiązki - Idealna randka

Nowy thriller psychologiczny autorki ,,Naszych małych kłamstw" Całe życie czekała na mężczyznę takiego, jak Alex. Ale on też czekał. A kiedy już ją zdobędzie...

Idealna randka (audiobook)
Sue Watson0
Okładka ksiązki - Idealna randka (audiobook)

Wciągający i pełen napięcia thriller psychologiczny o mrocznej obsesji i randkach. Hannah zrobiła absolutnie wszystko, żeby czuć się bezpiecznie. Jest...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;