Zachwycona pierwszą częścią trylogii Salli Simukki szybko sięgnęłam po kolejną "Białe jak śnieg".
Lumikki wróciła już do normalności po ostatnich zdarzeniach. Wyjeżdża do Pragi, chce pobyć tam sama. I chociaż za wszelką cenę stara się nie rzucać w oczy, omija kłopoty szerokim łukiem znowu wplątuje się w niezwykłą przygodę, a jej życiu zagraża niebezpieczeństwo.
Urywki wspomnień z dzieciństwa pozwalają jej uwierzyć, że Lenka - dziewczyna, która ją tam odnalazła, naprawdę może być jej siostrą. Po śmierci matki Lenką opiekuje się "dobra rodzina". Wszyscy jej członkowie wierzą, że "Umysł człowieka wtedy jest najbardziej gotów na przyjęcie świętości, kiedy jest czysty i biały jak śnieg." Okazuje się, że jest to groźna sekta. Człowiek zwany przez wszystkich ojcem zaplanował dla nich okrutną śmierć. Za wszystkim jednak kryje się ktoś jeszcze... Przed Lumikki nie lada wyzwanie!
Druga część trylogii troszkę mnie rozczarowała. Fabuła nie była tak zwięzła i wciągająca jak w "Czerwone jak śnieg". Wprowadzenie było zbyt długie, bohaterka pochłonięta była wspomnieniami swojej dawnej miłości i tak naprawdę zaczęło się coś dziać dopiero po setnej stronie.
Mam nadzieję, że kolejny tom serii będzie lepszy...
Informacje dodatkowe o Białe jak śnieg:
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-10-08
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN:
9788328014268
Liczba stron: 173
Dodał/a opinię:
biedro_nka
Sprawdzam ceny dla ciebie ...