Obrazy, grafika, zdjęcia, kolaże czy drzeworyty – wszystkie chwyty dozwolone. Młodzi i zdolni artyści wreszcie dostali szansę i pole do działania. Ginza Media Group - wydawca magazynu EXISTENCEmag odważnie i z pomysłem udostępnia swoje okładki i strony redakcyjne utalentowanym twórcom.
Już od maja trwa konkurs Art of Existence, w którym można zaprojektować okładkę luksusowego pisma i tym samym dostać się do półfinału. W magazynie okładki są dwie – awangardowo jak na pismo z prestiżowej półki, ale o to właśnie tutaj chodzi. – Nasze pismo jest podzielone na dwie części: SLOWlife i SPEEDlife.
Tak jak ying i yang, ciało i dusza czy wreszcie pasja i praca. Każdy ma w sobie jakieś dwa światy. Dwie części magazynu są też odzwierciedleniem dwóch różnych filozofii i sposobów na życie. Jedni wybierają wyższy poziom zużycia energii, a inni pozostają w cieniu albo żyją delektując się świętym spokojem, mówi wydawca Anna Kajda. W konkursie artysta może wybrać, którą okładkę stworzy: speed albo slow. Wszystko (zgłoszenia, przesyłanie prac) odbywa się przez stronę internetową: www.existencemag.pl Młodzi graficy czy malarze zwykle czekają przez lata na swoją pierwszą szansę zaistnienia w mediach.
Tutaj na przykład udało się dostać do półfinału 19-letniej malarce Mai Franaszek, której praca znalazła się na okładce drugiego numeru pisma. Poza opublikowaniem dzieła, redakcja na czas trwania konkursu wspiera artystę medialnie. Młody talent ma do dyspozycji aż dwie strony, na których może o sobie napisać, pokazać wybrane prace. Poza tym Art of Existence już widać w całej Polsce: na plakatach rozwieszanych w ASP, klubach w których spotyka się miejska bohema wreszcie na stronach internetowych patronów medialnych. Do tej pory do półfinału przeszli: Dominik Bułka, Maja Franaszek i Maciej Prożalski. Za chwilę pojawią się dwa nowe nazwiska i tak do końca roku. Rozwiązanie konkursu planowane jest na 14 lutego. Właśnie wtedy w Warszawie odbędzie się prestiżowa gala, w czasie ktorej zostaną przyznane nagrody finałowe. Pierwsza: wysokie stypendium finansowe, druga: nagroda internautów: sprzęt komputerowy oraz wyróżnienia.
Jury finałowe nie będzie dziełem przypadku bo prace oceni profesor Andrzej Węcławski, dziekan wydziału grafiki warszawskiej ASP. Poza nim: Lidia Popiel, fotografka, Urszula Dudziak, wokalistka jazzowa oraz zespół redakcyjny Existencemag.