Blisko dwustu pisarzy, poetów, tłumaczy i znawców twórczości Czesława Miłosza z czterech kontynentów, w tym przyjaciele Noblisty, krytycy i znawcy jego twórczości oraz historycy literatury, spotkają się w Krakowie podczas 2. Festiwalu Czesława Miłosza. Początek Festiwalu już w najbliższy poniedziałek (9 maja). O godz. 12.00 w Pawilonie Miłosz na Placu Szczepańskim odbyła się konferencja prasowa inaugurująca wydarzenie, a także prezentacja instalacji "Miejsca Miłosza".
Pawilon Miłosz to intermedialny projekt artystyczny łączący literaturę, sztuki wizualne, muzykę i nowe media. Instalacja na Placu Szczepańskim - wolnostojąca kopuła o średnicy 20 metrów, mogąca pomieścić jednorazowo nawet 400 osób - poza swą artystyczną funkcją, będzie pełnić także rolę intermedialnej sali koncertowo-wystawienniczej. Odbywać się w nim będą odczyty, prezentacje multimedialne oraz spotkania z pisarzami i krytykami literatury przybliżające odbiorcom postać poety. Twórcami tego niezwykłego intermedialnego projektu artystycznego są Miłosz Łuczyński i Marek Chołoniewski.
Ci, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w wydarzeniach Festiwalu, będą mogli śledzić je dzięki streamingowi na stronie milosz365.pl oraz milosz.ajctv.pl. Jako pierwsze transmitowane będzie spotkanie "Czesława Miłosza wspominają przyjaciele", we wtorek o 18.00. Relacji z kolejnych festiwalowych dni będzie można też wysłuchać w programie 2 i 3 Polskiego Radia.
Więcej o Festiwalu na stronie milosz365.pl w zakładce 2. Festiwal Miłosza, a także na profilu festiwalowym i Roku Miłosza na Facebooku.
Zapraszamy!