„Za duży na bajki” - ciepła komedia rodzinna hitem na Netflixie!

Data: 2022-07-24 10:33:47 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Agata Rejnowska
udostępnij Tweet

Do tej pory polskie produkcje, którym udało się podbić Netflixa, były raczej skierowane do starszego widza. Przykładem może być brutalny dramat sensacyjny Furioza czy tatrzańska komedia romantyczna Poskromienie Złośnicy, które utrzymywały się na światowej liście Top10. Sytuacja się jednak zmieniła. Netflixa podbiła produkcja skierowana do… dzieci! 

Obrazek w treści „Za duży na bajki” - ciepła komedia rodzinna hitem na Netflixie! [jpg]
Fot. Next Film

Za duży na bajki swoją kinową premierę miał 18 marca tego roku. Film na Netflixie pojawił się cztery miesiące później i szturmem zdobył serca widzów w ponad 20 krajach! Platforma dba o młodszych widzów i stale poszerza bazę filmów familijnych. Ostatnio pisaliśmy, że Netflix planuje powrót kultowych Małych Agentów. Jakiś czas temu zadebiutował również serial familijny Superpsiaki. Natomiast od 18 lipca widzowie mogą poznać Za duży na bajki. Co takiego ma w sobie ta produkcja, że stała się takim hitem?

Czytaj także: Co nowego na Netflix? Premiery od 17 do 24 lipca 2022

Nadopiekuńcza mama, zwariowana ciotka i chłopiec z nadwagą kochający e-sport – o czym opowiada film Za duży na bajki?

Film przybliża historię Waldusia (Maciej Karaś) – młodego chłopca zafascynowanego e-sportem. Jego największym marzeniem jest udział w turnieju. To pierwszy polski film, który dotyka tej tematyki. W życiu zapalonego gracza następuje niemała zmiana. Na czas nieobecności mamy (Karolina Gruszka), Waldusia pod swoje nieco ekscentryczne skrzydła przygarnia ciotka (Dorota Kolak).

Może zainteresować cię także...

Kobieta postanawia wziąć się za chłopca i wprowadzić do jego życia nieco dyscypliny. Uważa, że chłopiec w jego wieku nie powinien całymi dniami siedzieć przed komputerem, tylko aktywnie spędzać czas i zacząć czerpać z życia więcej niż oferują mu gry.

Za duży na bajki – opinie. Czy warto zobaczyć?

Produkcja nie opowiada tylko o zamiłowaniu do e-sportu. Paradoksalnie starsi widzowie, oglądając Za duży na bajki, mogą przypomnieć sobie własne dzieciństwo. Jazda na rowerze, zabawy na osiedlu, wędkowanie z dziadkiem sprawiają, że film przenosi nas do świata widzianego oczami dziecka, który nie skupia się tylko na siedzeniu przed komputerem. Mimo że e-sport stanowi ważny wątek, jest to przede wszystkim historia o dorastaniu, przyjaźni i pierwszych miłościach.

Czytaj także: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 29 lipca do 5 sierpnia 2022 roku

Film pokazuje, co tak naprawdę jest ważne w życiu. Wydawać by się mogło, że są to oklepane schematy, jednak klimat, humor oraz piękne ujęcia sprawiają, że Za duży na bajki to pozycja, którą warto poznać.  Warto zwrócić uwagę na inne produkcje Netflixa poruszające temat dorastania. Tego samego dnia co Za duży na bajki swoją premierę miała również hiszpańska produkcja Live is Life

Za duży na bajki – popularny na podstawie książki

Reżyserem Za duży na baki jest Kristoffer Rus, znany już z produkcji Pod Wiatr.  W obsadzie spotkamy również Andrzeja Grabowskiego, a także szereg młodych aktorów jak Amelia Fijałkowska czy Patryk SiemekZa duży na bajki - książka

Film oparty jest na książce Za duży na bajki Agnieszki Dąbrowskiej, która odpowiedzialna jest również za scenariusz. Książka ukazała się na rynku w marcu tego roku nakładem Wydawnictwa Agora. Publikację kupić można poniżej:

Tagi: filmy familijne, netflix,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Za duży na bajki
Agnieszka Dąbrowska2
Okładka książki - Za duży na bajki

Zabawna historia o dorastaniu, wielkiej pasji i sile przyjaźni. A przy tym inspirująca opowieść o tym, co w życiu najważniejsze! Waldek ma swoje PIRYTETY:...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Z pamiętnika jeża Emeryka
Marta Wiktoria Trojanowska ;
Z pamiętnika jeża Emeryka
Obca kobieta
Katarzyna Kielecka
Obca kobieta
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Oczy Mony
Thomas Schlesser
Oczy Mony
Rok szarańczy
Terry Hayes
Rok szarańczy
Pokaż wszystkie recenzje