Tygodnik wortalu Granice.pl #3

Data: 2007-12-31 01:41:21 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - Tygodnik wortalu Granice.pl #3

Tygodnik wortalu Granice.pl
nr 3/2007

W trzecim, ostatnim w tym roku newsletterze wortalu Granice.pl, co tydzień prezentującym nowości, najciekawsze teksty i zmiany, jakie zostały wprowadzone w naszej witrynie, zaczynamy od krótkiego podsumowania minionego roku.

W roku 2007 wortal nasz odwiedziło ponad 300 tysięcy użytkowników. Poszczególne podstrony przegladano ponad półtora miliona razy! Baza recenzji książkowych liczy już sporo ponad 1000 tekstów, filmowych - prawie 200. Zarejestrowani w wortalu użytkownicy mogą prowadzić własne blogi, dodawać poezję, prozę, teksty krytyczne i publicystyczne. I korzystają z tego przywileju. Nasza baza liczy ponad 7500 tekstów poetyckich oraz pół tysiąca prozatorskich. Z wortalem współpracują najważniejsze polskie wydawnictwa. W końcówce roku postanowiliśmy również nawiązać współpracę z dystrybutorami filmów DVD. Z radością informujemy, że nasz apel spotkał się ze sporym zainteresowaniem i już wkrótce zaprezentujemy Państwu kolejne informacje o tym, tak bardzo popularnym, medium. Wyniki naszej witryny można uznać za ogromny sukces. Nie ukrywamy, że jego osiągnięcie nie byłoby możliwe bez udziału Was, drodzy Internauci. Dlatego dziękujemy za to, że wraz z nami współtworzycie wortal. Dziękujemy - i na Nowy Rok życzymy Wam przede wszystkim, aby dzięki naszej wspólnej pracy internetowe centrum informacji o kulturze, jaką jest wortal Granice.pl mógł nadal rozwijać się i stał się najpopularniejszym serwisem kulturalnym w naszym kraju.

Wśród publikowanych na naszej stronie recenzji książkowych "dla każdego coś miłego". Jeden z najbardziej popularnych polskich historyków opowiedział o swoim romansie z muzą Klio - a historię tę zrecenzowała Izabela Mikrut. Doktorantka w Uniwersytecie Śląskim, Magdalena Kempna, prezentuje nową książkę popularnonaukową wydawnictwa Semper - "Historię filozofii polskiej", z kolei Magdalena Galiczek poleca książkę "Przekleństwo Adama. Świat bez mężczyzn", której autor prezentuje genetyczne przesłanki, mające zdecydować o tym, że mężczyźni w najbliższych latach staną się zagrożonym gatunkiem. Z kolei Iza Mikrut wyraża swą opinię na temat pytań, jakie Adamowi Mickiewiczowi zadałaby Dorota Siwicka.

Jednak oprócz recenzji książek popularnonaukowych, zachęcamy do zapoznania się z prezentacją niedawnych powieści Terry'ego Pratchetta "Piątego elefanta" oraz "Prawdy". Piszemy o interesującej książeczce "Kubuś i Templariusze" oraz "Marzeniach Malwiny".

Co tydzień nasi redaktorzy prezentować będą jeden z filmów, który trafia właśnie do kin. Na pierwszy ogień poszła "Niania w Nowym Jorku". Z kolei kontrowersyjne opinie publicystów watykańskich, którzy uznali "Złoty kompas" za film antykatolicki, zmusiły mnie do zrecenzowania tej familijnej opowieści. Oba teksty znajdą Państwo w "Recenzjach filmów".

Karol Kordyka podkreśla, że my - jako twórcy, pisarze, autorzy recenzji czy tekstów publicystycznym nie powinniśmy pozwolić się okradać. Opisuje kilka podstawowych pojęć z zakresu prawa autorskiego oraz pokazuje, jak bronić się przed plagiatem. Zachęcamy do lektury jego tekstu "Ja twórca, czyli rozważania o prawie autorskim", zamieszczonego w dziale "Publicystyka".

Na koniec chciałbym jeszcze wspomnieć, że przedsięwzięliśmy wszelkie kroki, mające na celu aktualizowanie wszystkich działów naszego wortalu. Odtąd co tydzień znajdziecie nowe teksty w działach "Publicystyka" oraz "Recenzje filmowe". Będziemy również bardziej regularnie zamieszczać informacje o nowych płytach DVD. Liczymy, że internauci zechcą nas z tych deklaracji rozliczyć poprzez częste odwiedzanie wortalu Granice.pl

Na koniec - w Nowym Roku wszystkim odwiedzającym wortal literacki "Granice Rzeczywistości" składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i wielu literackich wzruszeń. Życzymy, byście często wracali do tego zakątka sieci. Życzymy Wam – ale i sobie – by praca, jaką wkładamy w rozwój wortalu szła w dobrym kierunku. By w świecie komercji, chaosu, w świecie końca wartości mogła funkcjonować mekka miłośników dobrej książki, jaką są „Granice Rzeczywistości”.

 

Sławomir Krempa

sekretarz redakcji 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje