Snoopy, jeden z najpopularniejszych psów świata, wyruszy 13 października w podróż po salonach EMPiK w całej Polsce. W programie spotkań znają się m.in. zabawy z dziećmi, gry oraz konkursy z nagrodami.
Snoopy w salonach EMPiK:
- Sobota 13 października, godzina 15:00 Gdańsk, Galeria Bałtycka, al. Grunwaldzka 141
- Niedziela 14 października, godzina 15:00 Poznań, Megastore, ul. Ratajczaka 44
- Sobota 20 października, godzina 15:00 Warszawa, Megastore, ul. Marszałkowska 116/122
- Sobota 27 października, godzina 15:00 Kraków, Megastore, Rynek Główny 5
- Niedziela 28 października, godzina 15:00 Katowice, Megastore Silesia, ul. Chorzowska 107
"Snoopy jaki jest - każdy widzi. Ten biały piesek patrzy na nas z koszulek, uśmiecha się na szczoteczkach do zębów, widnieje na tornistrach, zeszytach, breloczkach, piżamach, krawatach, wygląda przez samochodowe okna. Ale być może nie każdy wie, że Snoopy ma już 50 lat i jest bohaterem jednego z najmądrzejszych komiksów, jakie kiedykolwiek powstały. (...)
Dzieło Schulza doczekało się wielu interpretacji: filozoficznych, psychologicznych, socjologicznych, a nawet religijnych. Wynika z tego, że jest ono traktowane jako należące do kultury wysokiej, do całkiem poważnej literatury i sztuki. Być może dlatego, że bohaterowie Schulza – ze Snoopym na czele – zostali skonstruowani według pradawnego literackiego wzorca, czyli toposu, zwanego puer senex. Polegał on, w skrócie mówiąc, na idealnej równowadze między starością (z jej mądrością i doświadczeniem) a młodością (z jej ciekawością świata, umiejętnością dziwienia się i pewną naiwnością). To jest mieszanka dobrze znana czytelnikom literatury, która – choć pisana dla dzieci – wciąga także dorosłych. Postaci takie, jak Piotruś Pan, Kubuś Puchatek czy właśnie Snoopy, należą z jednej strony do świata dzieci, ale z drugiej – posiadają wiedzę starców, którzy uczą nas, jak lepiej rozumieć świat i radzić sobie z odwiecznymi egzystencjalnymi rozterkami. Dzięki temu książki Barriego, Milne’a czy Schulza nigdy się nie zestarzeją.(…)
Do Polski dzieło Schulza dociera właściwie dopiero teraz (nie licząc trzech tomów z serii "Literatura na Świecie" dla dzieci i młodzieży z 1984 roku poświęconych Fistaszkom, w przekładzie i ze wstępem Anny Kołyszko). Przy czym książka, którą trzymają Państwo w ręce, jest inaczej skonstruowana niż większość książek Charlesa M. Schulza. Zamiast komiksowych historyjek, mamy tu w większości wybór takich komiksowych "klatek", które dotyczą zaufania, troski o siebie, wysiłku, miłości i innych życiowych spraw. Czyli coś w rodzaju fistaszkowego vademecum. Na dobry początek.
Wydawcą wszystkich książek z serii Soopy jest Nasza Księgarnia.