„Rumspringa” – niemiecki film o amiszach już dziś na Netflixie

Data: 2022-04-29 08:11:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Już dziś na Netflixie pojawi się nowa niemiecka produkcja opowiadająca historię młodego amisza. Będzie to naprawdę przyjemna, miejscami wzruszająca opowieść o dorastaniu i podejmowaniu własnych decyzji. Czym film zaskoczy widzów zupełnie niezwiązanych z tą intrygującą, konserwatywną wspólnotą?

Obrazek w treści „Rumspringa” – niemiecki film o amiszach już dziś na Netflixie [jpg]
Fotografia ilustracyjna / Pixabay

Rumspringa to film, który już dziś ma swoją premierę! Wyprodukowano go w Niemczech. Komedia została wyreżyserowana przez Mirę Thiel i bazuje na oryginalnym scenariuszu napisanym przez Olafa Rehahna. Produkcja mocna skupia się na tradycji i kulturze amiszów, a także próbuje pokazać jak z trudnymi wyborami mogą się mierzyć młode osoby z tej wspólnoty. 

Rumspringa – o czym jest film? Opis

Film opowiada historię, młodego chłopaka, amisza, który właśnie odbywa swoje tytułowe Rumspringa. W kulturze amiszów jest to rytuał przejścia, mający miejsce w okresie dojrzewana. W zależności od konkretnej wspólnoty, nastolatkowie albo mocno oddalają się od miejsca rodzinnego w trakcie rytuału, albo nadal zostają przy rodzicach. Rumspringa kończy się gdy młoda osoba decyduje się przyjąć chrzest jako amisz, lub woli odejść z kościoła. 

Czytaj również: Przepis na idealne małżeństwo nie istnieje. Obejrzyjcie nagranie spotkania z Aleksandrą Tyl!x

W filmie główny bohater odbywa swoje Rumspringa. Początkowo wierzy, że to pomoże mu umocnić wiarę i stać się pełnoprawnym członkiem wspólnoty. Podążając za swoimi korzeniami wybiera się do Berlina. Tam odkrywa zupełnie inne życie, które w tajemniczy sposób go pociąga. Czuje się wolny. W końcu udaje mu się też zakochać. Chłopak będzie musiał dokonać  niezwykle ważnego wyboru, co postanowi?

Rumspringa – obsada filmu

Rumspringa  to niemiecka produkcja, w obsadzie więc będziemy mogli zobaczyć aktorów z tamtego kraju. Aktorzy w tym filmie grają naprawdę wiarygodnie, ich losy podąża się z zaciekawieniem i troską. W roli głównej: Timur Bartels, znany z produkcji Balon, czy Zlot absolwentów.

Czytaj również: Wszystko, co mały człowiek powinien wiedzieć o Dekalogu. „Dziesięć Przykazań Bożych" Barbary Garczyńskiej

W pozostałych rolach: Jonas Holdenrieder, Tijan Marei, Gizem Emre, Nicole Johannhanwahr, Enno Kalisch, Rauand Taleb, Leon Ullrich i inni.

Rumspringa – gdzie obejrzeć film

Film Rumspringa  dzisiaj – 29 kwietnia – ma swoją premierę. Już teraz można obejrzeć go na platformie streamingowej Netflix.

Czytaj również:  Co nowego na Netflix? Premiery od 23 do 30 kwietnia 2022

Tradycyjnie, jak to Netflix ma w zwyczaju, niemiecka produkcja została dodana do bazy w godzinach porannych. To oznacza, że już teraz można cieszyć się seansem.

Rumspringa – opinie o filmie

Rumspringa to w gruncie rzeczy film o dorastaniu. Polecamy go więc wszystkim osobom, które aktualnie mierzą się z problemami jakie dotykają głównego bohatera: pierwsza miłość, wolność, podejmowanie własnych decyzji. Film przypadnie także do gustu fanom komedii. Ci którzy nie lubią się smucić przed ekranem zdecydowanie powinni to obejrzeć!

Czytaj również: „Obława w Silverton” – południowoafrykański film oparty na faktach już dziś na Netflixie

Produkcja powinna się również spodobać miłośnikom kina i kultury niemieckiej. Będzie to na pewno ciekawe doświadczenie, które pomoże osłuchać się z językiem i otworzy nowe horyzonty. 

Rumspringa – książka

Rumspringa jest filmem, który bazuje na oryginalnym scenariuszu. Mocno opiera się na kulturze i zwyczajach amiszów. Nie istnieje książka z której by czerpał. W zamian możemy Wam polecić pierwszy tom sagi W krainie Amiszów, która również opowiada o tej wspólnocie. Syn pszczelarza autorstwa Kelly Irvin to książka o wielkiej miłości, ale też próba odnalezienia się we współczesnym świecie.

Książkę Syn pszczelarza można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje