Rok 2009 w Biurze Literackim

Data: 2009-01-05 19:40:17 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: zorza
udostępnij Tweet
News - Rok 2009 w Biurze Literackim Ponad 30 premier, 80 spotkań i zajęć warsztatowych, 7 kolejnych odcinków telewizyjnego magazynu "Poezjem", start nowej wersji portalu internetowego oraz 14. edycja festiwalu Port Wrocław - wszystko to w Biurze Literackim w 2009 roku.
        Wśród premierowych tytułów oczekiwany od dziesięciu lat tom Piotra Sommera oraz pierwsza od pięciu lat książka Mariusza Grzebalskiego. W nowej serii "Proza" Maurice Blanchot oraz Ronald Firbank. W serii "Antologie" przekłady poetów węgierskich Bohdana Zadury.
Już w styczniu: "Spóźniony śpiewak" Williama Carlosa Williamsa w tłumaczeniu Julii Hartwig, "Państwo P." Dariusza Sośnickiego, "Tlen" Julii Fiedorczuk oraz arkusz poetycki Przemysława Witkowskiego "Lekkie czasy ciężkich chorób".
W czerwcu dowiemy się, kto wykorzysta szansę na publikację tomu w ramach projektu Połów+. Pod uwagę brani są autorzy arkuszy, które od 2006 roku ukazywały się w serii "Połów".
Cykl spotkań w 2009 roku otworzy wieczór z Julią Hartwig, autorką przekładów Williama Carlosa Williamsa (7 stycznia o godz. 18.00) oraz spotkania z Julią Fiedorczuk i Dariuszem Sośnickim (4 lutego).
Początek roku to również pierwsza edycja warsztatów krytycznych (16-18 stycznia). Tradycyjna formuła warsztatów literackich organizowanych przez BL od 8 lat zostanie tym razem dostosowana do potrzeb osób, które chcą w przyszłości zajmować się krytyką literacką.
Oprócz tego dla autorów raz w miesiącu w ramach "Pogotowia poetyckiego" możliwość indywidualnych konsultacji u Karola Maliszewskiego, którym towarzyszą wykłady z cyklu "Jak czytać wiersze" oraz prezentacje finalistów projektu "Połów 2010".
W nowym roku warto też śledzić w TVP kolejne odcinki produkowanego przez Biuro Literackie magazynu "Poezjem", w których nie zabraknie: prezentacji premierowych książek, autorów stałych cykli (Grzegorza Jankowicza, Karola Maliszewskiego, Andrzeja Sosnowskiego), ciekawych gości, niebanalnych rozmów o literaturze oraz etiud filmowych do wierszy.
Na portowy festiwal zapraszamy od 17 do 19 kwietnia do Teatru Polskiego we Wrocławiu. Wśród uczestników festiwalu m.in. autorzy z Czech (Michal Ajvaz, Ludvík Kundera, Petr Mikeš, Jáchym Topol, Ivan Wernisch).
W ubiegłym roku rozpoczął się remont nowej siedziby wydawnictwa na wrocławskim rynku w Przejściu Garncarskim. Prace trwać będą przez cały 2009 rok, a zakończą się wiosną 2010. Obok zaplecza redakcyjnego powstanie księgarnia oraz miejsce imprez i spotkań.
Trwają też prace nad nowym portalem internetowym Biura Literackiego. Już wkrótce informacje o biurowych premierach, spotkaniach, koncertach, nagrania audio i video, fragmenty książek, rozmowy, szkice i inne materiały dostępne będą w nowoczesnej, przejrzystej, multimedialnej oprawie.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje