REBIS na 53 MTK - zaproszeni goście i nowe tytuły

Data: 2008-05-06 02:30:08 | Ten artykuł przeczytasz w 14 min. Autor: zorza
udostępnij Tweet
News - REBIS na 53 MTK - zaproszeni goście i nowe tytuły Już w wkrótce rozpoczną się kolejne, 53 już Międzynarodowe Targi Książki w
Warszawie. Jak co roku REBIS przygotował na tę okazję sporo atrakcji.

Przede wszystkim będą to spotkania z naszymi autorami, z których największą
gwiazda jest Robin Cook - niekwestionowany "mistrz thrillera medycznego".
Zapraszamy do stoiska nr 400.



Oprócz spotkan z autorami zaprezentujemy tez kilka nowości przygotowanych
specjalnie na MTK.

W kategorii literatury pięknej proponujemy zbiór opowiadań Woody'ego Allena
CZYSTA ANARCHIA.
O książce:
Czysta anarchia, najnowszy zbiór tekstów Woody'ego Allena, zawiera osiemnaście przezabawnych i inteligentnych utworów, pełnych surrealistycznego i absurdalnego humoru, gier słownych, jadowitej satyry i szaleństwa. Jest wśród nich m.in. opowieść o sobowtórze mylnie uznanym za słynnego aktora i porwanym przez bandytów, o pretensjonalnym pisarzu zmuszonym do stworzenia scenariusza o gwiazdach amerykańskiej burleski filmowej, o niani, która potajemnie pisze książkę o swoich chlebodawcach, o oszustach sprzedających modlitwy przez Internet i Myszce Miki występującej jako świadek w sprawie nadużyć w Walt Disney Company. Ta książka nie tylko odpowiada na najważniejsze pytania ludzkiej egzystencji, ale także dzięki swym rozmiarom idealnie nadaje się do podkładania pod nogę rozchybotanego stolika.

Woody Allen (ur. 1935) jest nie tylko jednym z najsłynniejszych na świecie reżyserów filmowych, ale też uznanym muzykiem i autorem tekstów pisanych m.in. do „New Yorkera”, które ukazały się w kilku zbiorach.

Ponadto zaprezentowana zostanie najnowsza powiesc Davida Lodge'a SKAZANI NA CISZĘ.
O książce:

Skazani na ciszę  to najnowsze dzieło mistrza powieści uniwersyteckiej – na przemian zabawna i wzruszająca historia człowieka, który próbuje się pogodzić ze starością, śmiertelnością, smutkiem ludzkiej egzystencji oraz swoim największym utrapieniem: głuchotą. Choć jest ona źródłem wielu komicznych gaf i pomyłek, konsekwencje jednego z takich nieporozumień mogą wywrócić jego uporządkowane życie  do góry nogami. Desmond Bates, emerytowany profesor lingwistyki, poznaje bowiem piekielnie ambitną doktorantkę z Ameryki – intrygantkę i mitomanke o niecodziennych upodobaniach seksualnych – która pragnie, by został jej promotorem i nie tylko…

David Lodge (ur. 1935) jest jednym z najciekawszych współczesnych  pisarzy brytyjskich. Spośród jego znakomitych powieści Rebis wydał m.in.  Mały światek, Zamianę , British Museum w posadach drży oraz Terapię.

Polecamy również IMIONA KWIATÓW I DZIEWCZĄT - debiutancki zbiór opowiadań Elizabeth Gilbert - autorki bestsellerowego JEDZ, MODL SIĘ, KOCHAJ.
O książce:

Bohaterami Imion kwiatów i dziewcząt są zapadające w pamięć postaci: dziewczyna, która prowokuje kowboja, by uciekł z nią w Góry Skaliste; umierająca staruszka, która z zadowoleniem wspomina swoje rozwiązłe życie; twarda kobieta, która nie boi się życia w amerykańskiej głuszy, i inni - ludzie z krwi i kości, silni, szukający miłości i bez strachu oddający się pasji. I choć zdarza im się dokonywać złych wyborów, postępować głupio i działać na oślep, to jednak walczą o swoje związki z innymi i mają w sobie wiele odwagi.

Te barwne, napisane z dużym humorem, ale i powagą opowiadania nagrodzono Pushcart Prize i nominowano do PEN/Hemongway Award.

Elizabeth Gilbert jest autorką opublikowanej przez Rebis bestsellerowej książki Jedz, módl się, kochaj. Pracowała jako dziennikarka „GQ“, jej artykuły uzyskały trzy nominacje do National Magazine Award. Napisała też powieści Stern Men i The Last American Man.


Z literatury komercyjnej proponujemy KLUCZ Z ROSETTY (kontynuacje PIRAMID
NAPOLEONA) Williama Dietricha.
O książce:
Amerykański podróżnik Ethan Gage, znany czytelnikowi z Piramid Napoleona, tym razem wyrusza na poszukiwanie starożytnej Księgi Tota. Wraz z Napoleonem dociera do Ziemi Świętej i bierze udział w oblężeniu Akki. Oko w oko ze starymi wrogami, ramię w ramię z nowymi przyjaciółmi pomysłowy awanturnik, wykorzystując cały swój spryt, zuchwałość i poczucie humoru, usiłuje odczytać wskazówki wynikające z odkryć archeologicznych, by uniemożliwić złym mocom zapanowanie nad światem.
Krwista, świetnie skonstruowana, obfitująca w historyczne szczegóły i niewyjaśnione tajemnice, najwyższej próby powieść przygodowa.

WILLIAM DIETRICH jest laureatem Nagrody Pulitzera – dziennikarzem, historykiem i naturalistą. Wchodzi w skład kolegium redakcyjnego Seattle Times. Mieszka w stanie Waszyngton, w USA.
Polecamy też jego wcześniej wydane Piramidy Napoleon.:

Wart uwagi jest także RZYM Stevena Saylora.
O książce:
Prawdziwym bohaterem tej epickiej sagi dwóch rodów, prowadzącej czytelnika przez tysiąc lat ich historii, jest Rzym – miasto i jego mieszkańcy.
Wplatając historię, legendę i najnowsze odkrycia archeologiczne w porywającą narrację powieści Steven Saylor tchnął nowe życie w dramat pierwszego tysiąclecia Wiecznego Miasta – od czasów Romulusa i Remusa przez całe dzieje jego zadziwiającej drogi do roli stolicy najpotężniejszego imperium, jakie kiedykolwiek istniało na ziemi. Roma przypomina tragedię bohatera i zdrajcy Koriolana, momentzdobycia miasta przez Galów, najazd Hannibala, zacięte zmagania polityczne między patrycjuszami i plebejuszami, a wreszcie agonię i śmierć republiki z chwilą triumfu – i wkrótce potem zabójstwa –Juliusza Cezara.
Świadkami, uczestnikami, a czasem głównymi aktorami dramatu są potomkowie dwóch z najlepszych rodów Rzymu: Potycjuszów i Pinariuszów. Jeden z nich był powiernikiem samego Romulusa. Drugi, niewolnik z urodzenia, ma na koncie uwiedzenie westalki. Inny stał się ludobójcą, a jeszcze innego Juliusz Cezar wyznaczył na swego spadkobiercę. Rolę łącznika między pokoleniami pełni tajemniczy talizman, równie stary jak samo miasto.

Steven Saylor, historyk, jest autorem uznanego przez krytyków i uwielbianego przez czytelników cyklu powieści Roma sub rosa, wydanego w osiemnastu językach, pojawiał się też w roli eksperta od polityki i realiów codzienności starożytnego Rzymu w telewizyjnych filmach dokumentalnych nadawanych w wielu krajach na kanale „History Channel”. Roma, historyczna panorama, ludzki dramat i porywająca opowieść, jest jego największym literackim osiągnięciem.


Seria historyczna będzie reprezentowana przez MISJĘ SPECJALNĄ Dana Kurzmana,
NAJWIĘKSZĄ BITWĘ Andrew Nagorskiego oraz IGRZYSKA W BERLINIE Guy'a Waltera.
O książkach:

MISJA SPECJALNA
Wrzesień 1943 roku. Adolf Hitler wpada w furię, kiedy się dowiaduje, że we Włoszech obalono Benita Mussoliniego. Wysyła do Rzymu niemieckie wojska i powierza generałowi SS Karlowi Wolffowi „misję specjalną”. Cel misji: zająć Watykan i uprowadzić papieża Piusa XII. Wszyscy członkowie Kurii mogą zostać zamordowani – nie wyłączając papieża. Jednocześnie zaplanowano deportację rzymskich Żydów do Auschwitz.
Aby zaskarbić sobie przychylność aliantów na wypadek prawdopodobnej przegranej Niemiec, generał Wolff podejmuje niebezpieczną grę, która odmieni oblicze historii. Postanawia zwlekać z realizacją planów Hitlera. Spiskowcy zamierzają przekonać papieża, że dzięki zachowaniu milczenia podczas akcji przeciwko Żydom złagodzi cios spadający na społeczność żydowską, a jednocześnie ocali życie oraz Watykan.
Ta opowieść o intrydze i zdradzie ujawnia jeden z najbardziej niezwykłych epizodów II wojny światowej. To jedyna książka, która przedstawia pełną, zakulisową historię spisku przeciwko Watykanowi oraz jego daleko sięgające konsekwencje.

Dan Kurzman, były korespondent zagraniczny „Washington Post”, napisał dotychczas szesnaście książek, w tym bestsellery: Fatal Voyage: The Sinking of the USS Indianapolis oraz  Genesis 1948: The First Arab-Israeli War.  Nadsyłał reportaże z niemal każdego kraju Europy, Azji, Afryki, Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej. Przed podjęciem pracy dla „Washington Post” był korespondentem NBC News w Jerozolimie oraz szefem azjatyckiej filii McGraw-Hill News Service.

NAJWIĘKSZA BITWA
Bitwę o Moskwę, która trwała od 30 września 1941 do 20 kwietnia 1942 roku, Andrew Nagorski nazywa największym starciem w dziejach ludzkości. Opierając się na niedawno odtajnionych dokumentach z radzieckich archiwów, na relacjach tych, którzy przeżyli, oraz na raportach zachodnich dyplomatów i korespondencjach dziennikarzy, kreśli pełen obraz tego przerażającego starcia dwóch armii.
Na obraz ten składają się nie tylko wielkie liczby: 7 milionów walczących, starty sięgające łącznie 2,5 miliona zabitych, rannych i zaginionych, ale też błędy popełnione przez Hitlera i Stalina, granicząca z buntem panika w Moskwie, działania NKWD oraz mnóstwo innych, nieznanych dotychczas faktów. Odwołanie do dzienników i listów żołnierzy biorących udział w bitwie po obu stronach dopełnia ten obraz w bardzo ludzkim sensie i wymiarze.

NAJWIĘKSZA BITWA została uznana
za jedną z najlepszych książek historycznych 2007 roku
przez „Washington Post Book World”

Znalazła się gronie 5 finalistów na najlepszą książkę historyczną Los Angeles Times. Zwycięzca zostanie ogłoszony 25 kwietnia.

Andrew Nagorski studiował historię w Amherst College – jeden semestr spędził na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od prawie trzydziestu lat jest korespondentem i redaktorem „Newsweeka” – pracował m.in. w Moskwie (skąd został wydalony za artykuły poświęcone schyłkowi epoki  Breżniewa), w  Niemczech, a  także w Polsce w latach 1990-1995.
Jest autorem książek Przymusowe pożegnanie: spojrzenie amerykańskiego dziennikarza w głąb sowieckiego życia, Narodziny wolności oraz powieści  Stacja końcowa – Wiedeń.

IGRZYSKA W BERLINIE
W 1936 roku do Berlina zjechali sportowcy, politycy i artyści z całego świata. Gromadzili się w samym sercu Rzeszy na stadionach i wystawnych balach nieświadomi, że przy następnym spotkaniu będą do siebie mierzyć z pistoletów.
Walters jako pierwszy pokazał, że nie tylko naziści uczestniczyli w korumpowaniu idei Igrzysk, ale również urzędnicy komitetu Olimpijskiego, w tym sam baron Pierre de Coubertin, który potajemnie przyjął od nazistów poważną dotację.
Autor z niezwykłym talentem narracyjnym ożywia przed oczami czytelnika szeroką panoramę postaci i złożone tło polityczne, rzucając nowe światło na decydujący, choć mało znany fragment nazistowskiej historii.

Guy Walters jest autorem czterech sensacyjnych powieści, których akcja umiejscowiona jest   podczas wojny: The Traitor, The Leader, The Occupation i The Colditz Legacy.
Pracował w „Timesie”, razem z Jamesem Owenem współredagował  The Voice of War, antologię wspomnień z II Wojny Światowej. Mieszka w Wiltshire z żoną i ich dwójką dzieci.

Warto też zwrócić uwagę na OPOWIEŚĆ O TYBECIE Dalajlamy.
O książce:

„Aby wiedzieć, jak żyć w przyszłości, trzeba zrozumieć przeszłość” – te słowa Dalajlamy stanowią najlepszy komentarz do Opowieści o Tybecie. Książka ta prezentuje osobiste spojrzenie przywódcy Tybetańczyków na historię jego narodu i kraju. Subiektywizm tej wizji sprawia, że wymyka się ona naukowej weryfikacji, za to wyłania się z niej barwny obraz Krainy Wiecznych Śniegów od czasów mitycznych po współczesność. Jego Świątobliwość snuje fascynującą opowieść o świecie wielkich buddyjskich mistrzów i bogatej tybetańskiej tradycji duchowej, wyjaśnia, jak powstała instytucja dalajlamy, opowiada o związkach Tybetu z Mongołami, imperium mandżurskim i wspólnej tybetańsko-chińskiej historii. Sięgając w nieraz bardzo odległą przeszłość swego wielowiekowego kraju, dotyka też palących współczesnych problemów.
T. Laird na podstawie rozmów z Dalajlamą opracował niezwykle interesującą i przystępnie napisaną książkę, która pozwala zgłębić zarówno tajemnice Tybetu, jak i tajniki osobowości przywódcy tego wyjątkowego kraju.

„Lektura tej niezwykłej opowieści XIV Dalajlamy o mitach i historii Tybetu, spisana przez Thomasa Lairda, to wspaniała nauka i ogromna przyjemność. Przekaz  Jego Świątobliwości, wzbogacony opisami nieoficjalnych sytuacji towarzyszących rozmowom, staje się tu bardzo czytelny i wyrazisty”.
                  Peter Matthiessen, autor książki Śnieżna pantera, laureat National Book Award

Obecny XIV Dalajlama (Tenzin Gyatso) jest zarówno politycznym, jak i duchowym przywódcą Tybetańczyków. Od 1959 roku przebywa na wygnaniu w Indiach. Jego postawa i działania na rzecz pozbawionego przemocy rozwiązania problemów w tamtym regionie świata sprawiły, że w 1989 roku przyznano mu Pokojową Nagrodę Nobla.

Thomas Laird przez trzydzieści lat mieszkał w Nepalu i pracował jako korespondent „Asiaweek”. Pisał również dla „Time’a” i „Newsweeka”. Jest także cenionym fotografem, którego zdjęcia zamieszczano w książkach i czasopismach. Jego pierwsza praca z dziedziny literatury faktu to Into Tibet: The CIA’s First Atomic Spy and His Secret Expedition to Lhasa.

Polecamy też MIĘDZY NARODAMI Szewacha Weissa.
O książce:
Między narodami, druga już wspólna książka Szewacha Weissa i Ewy Szmal, jest kontynuacją dialogu prowadzonego z czytelnikami na łamach „Wprostu“. Autorzy nie unikają tematów trudnych, wiele uwagi poświecają wewnętrznym problemom współczesnego Izraela, a także obecnym stosunkom polsko-żydowskim. Przywracają pamięć o ludziach, którzy niegdyś żyli w Polsce, mieli tu rodziny, kultywowali swoją tradycję.
Polska dla Żydów nigdy nie będzie zwyczajnym krajem – mówią – ponieważ tu, w tych sztetlach, wszystko się zaczęło, i to tu, w hitlerowskich obozach zagłady, zgasło żydowskie życie... Ale czy na zawsze?

„(...) nie zabrakło ludzi (...) którzy uczynili wiele, aby budować swoim życiem pomosty do pięknych kart historii naszych narodów, zapisanych językiem wzajemnego zrozumienia, szacunku i tolerancji. Spotkałem wielu na drodze wyznaczonej tymi podstawowymi wartościami. Wśród nich był zawsze  ambasador Szewach Weiss. Syn polskiej ziemii, izraelski patriota. To wielka sztuka stać na straży godności i praw własnego narodu, a zarazem z takim zrozumieniem i wyczuciem traktować innych“.
Ze Wstępu Lecha Wałęsy

„Szewach Weiss nie pisze, on rozmawia z Tobą, Czytelniku. Jeśli masz ochotę na dwuosobowy talk-show, prowadzony przez niezwykle mądrego człowieka, współtwórcę najnowszej historii Izraela, współpracownika i przyjaciela Icchaka Rabina i Szymona Peresam, sięgnij po tę książkę. Spotkasz rozmówcę, który Polaków rozumie lepiej niż my siebie, bo kocha Polskę, swoją drugą ojczyznę. Niewielu jest takich rozmówców, którzy słyszą nasze myśli i odpowiadają na pytania, jakie ciągle sobie zadajemy.“
                                Marek Król
                                wydawca tygodnika „Wprost“

Szewach Weiss (ur. 1935) – izraelski polityk, profesor nauk politycznych, ambasador Izraela w Polsce w latach 2003-2003. Od 2000 roku jest przewodniczącym Rady Instytutu Pamięci Yad Vashem. Gościnnie wykłada na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Rebis na MTK

16 maja (piątek)

14.00 – 15.00 - Robert Gretzyngier podpisuje swoją książkę POLACY W OBRONIE WIELKIEJ BRYTANII - Dom Wydawniczy REBIS

15.30 – 16.30 – profesor Szewach Weiss podpisuje swoją najnowszą książkę MIĘDZY NARODAMI  – Dom Wydawniczy REBIS

17.00 – 18.00 – Robin Cook, „mistrz thrillera medycznego” podpisuje swoje książki  - Dom Wydawniczy REBIS

17 maja (sobota)

13.00 – 14.00 - spotkanie z Wojciechem Siudmakiem – autorem wyjątkowego opracowania graficznego nowego wydania KRONIK DIUNY i LEGEND DIUNY F. Herberta – Dom Wydawniczy REBIS

15.00 – 16.00 – spotkanie z Danem Kurzmanem, autorem książki MISJA SPECJALNA. Hitlerowski plan zajęcia Watykanu i porwania papieża – Dom Wydawniczy REBIS

16.30 – 17.30 – Andrew Nagorski, znany dziennikarz „Newsweeka”, podpisuje swoją książkę WIELKA BITWA. Moskwa 1941-1942. -  Dom Wydawniczy REBIS

18 maja (niedziela)

12.00 – 13.00 - Marek Grajek podpisuje swoją książkę ENIGMA. Bliżej prawdy - Dom Wydawniczy REBIS

13.00 – 14.00 – Krystyna Kurczab-Redlich podpisuje swoją książkę PANDRIOSZKA  –
Dom Wydawniczy REBIS   

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje