Właśnie ukazało się szóste w tym roku wydanie e-magazynu o książkach „Czytam”. Wydanie, które przeciera szlaki polskiemu liternetowi. Wydanie szczególne – jak jeszcze nigdy dotąd. Gościem numeru jestAneta Ostaszewska – autorka książki „Post Scriptum. Po śmierci Michaela Jacksona”, która w rozmowie z Malwiną Szymańską opowiada o tym… co my właściwie wiemy o idolach!
Na naszych łamach znajdziemy również znakomitą sylwetkę Cormaca McCarthy’ego. Niech najlepszą jej zapowiedzią będzie początek tekstu Gabriela Augustyna:
„Słynie z chorobliwego dbania o swoją prywatność: nie udziela wywiadów i jak ognia unika dziennikarzy. Wiadomo o nim więcej niż o Thomasie Pynchonie, ale mimo tego nadal intryguje swoich czytelników, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o pisarzu, który z taką lekkością obnaża ludzką duszę. Jest jednym z najlepszych żyjących amerykańskich prozaików, zdobywcą m.in. National Book Award i Nagrody Pulitzera.Nazywa się Cormac McCarthy i słyszy szept Boga”.
Wraz ze znakomitymi blogerami wybieramy się w literackie podróże, podglądając światoobrazy. Szczególnie interesujące jest opublikowane w numerze wspaniałe opowiadanie Leopolda Tyrmanda „Błyskawicę słychać w Oslofiordzie”. Matematyk Włodzimierz Holsztyński opowiada o tym, w jaki sposób do autorów i czytelników stosuje się trafne powiedzenie „Wyżej sra niż dupę ma”. Chomikujom docina znakomity redaktor – Jan Koźbiel. Popularni blogerzy piszą o tym, jak można czytać e-książki.
Poznajemy bliżej nominowanych do Nike i Angelusa, czytamy recenzje ich książek. Poznajemy programMiędzynarodowego Festiwalu Kryminału oraz mamy okazję zapoznać się z zestawem mikrorecenzjinajciekawszych nowości wydawniczych (powieści obyczajowe, kryminały, powieści fantasy, literatura piękna, literatura faktu, książki historyczne), jakie wybrali dla nas publicyści rozmiłowani w tych dziedzinach.
Po raz pierwszy w historii e-magazyn „Czytam” dostępny jest w serwisie eGazety.pl (link:http://www.egazety.pl/w-and-w-polak-waclaw/e-wydanie-czytam.html ). Po raz pierwszy w historii z wydaniem zapoznać się więc mozna na iPhone oraz na iPadzie. Programy eGazety pozwala na przeglądanie numeru za pośrednictwem komputerów z systemem Windows lub Mac OS X (Macintosh). Z kolei pliki pobrane z księgarni internetowej e-bookowo.pl nie są zabezpieczane za pomocą DRM, można je więc otworzyć na każdym właściwie e-czytniku czy urządzeniu. Wszystko to sprawia, że e-magazyn „Czytam” w krótkim czasie stał się najszerzej dostępnym pismem poświęconym książkom i literaturze w polskim internecie!