Maria Nurowska jest jedną z najbardziej znanych polskich powieściopisarek, a po jej książki sięga kilka pokoleń czytelników.
Wydała ponad dwadzieścia powieści, m.in. Postscriptum (1989), Hiszpańskie oczy (1990), Listy miłości (1991), sagę Panny i wdowy (1991-1993), Rosyjskiego kochanka (1996), Tango dla trojga (1997), Miłośnicę (1998), Niemiecki taniec (2000), Mój przyjaciel zdrajca (2004), trylogię ukraińską: Imię twoje... (2003), Powrót do Lwowa (2005), Dwie miłości (2006), Księżyc nad Zakopanem (2006), książkę biograficzną Anders (2008), Sprawa Niny S. (2009), Nakarmić wilki (2010) i kontynuacja - Requiem dla wilka (2011).
Książki Nurowskiej zostały przetłumaczone na szesnaście języków, a wiele z nich to bestsellery.
Na czytelniczki, które czytały Drzwi do piekła (uznane za najodważniejszą książkę autorki) - powieść o losach dwudziestoletniej Darii zakochanej w starszym od siebie mężczyźnie, czeka prawdziwa niespodzianka – nowa powieść Marii Nurowskiej, Dom na krawędzi, stanowiąca kontynuacje historii.
Gdy Daria wychodzi z piekła więzienia, nie wierzy, że jej życie ma jeszcze jakiś cel. Wie jedno: musi stać się zupełnie kimś innym. Zmienia imię i stara się zapomnieć o przeszłości. Szybko okazuje się jednak, że los nie dał jej czystej karty. Do życia Darii powracają poznane w więzieniu kobiety. Teraz wszystkie są wolne, ale czy szczęśliwsze?
Kochanka ląduje na Dworcu Centralnym, Maska przeżywa religijną psychozę, a Zuzanna pada ofiarą emocjonalnej manipulacji. Iza podporządkowuje życie karierze, więc swoją córkę podrzuca Darii. Ta musi zmierzyć się z problemami dziwnego i niespodziewanego macierzyństwa.
Dom na krawędzi to powieść o budzeniu kobiecości, o sile przyjaźni i o tym, że w prawdziwym życiu nic nie jest czarno-białe, a z kobiecego słownika należy wykreślić hasło „ostatnia szansa”.
"Dom na krawędzi" Maria Nurowska Wydawnictwo: Znak