Na co do kina #29

Data: 2012-03-02 12:17:38 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: kwojcik
udostępnij Tweet
News - Na co do kina #29

 Ach! Nadszedł długo wyczekiwany piątek, który przynosi wytchnienie i nowe filmy. Jakie? Zobaczcie sami...

 

 

Bóg zemsty

 




W najnowszym thrillerze Donaldsona laureat Oscara i niekwestionowany gwiazdor numer 1 kina akcji Nicolas Cage daje popis gry na miarę pamiętnej kreacji Mela Gibsona w hicie "Okup". Gdy piękna żona granego przez Cage’a bohatera - Laura (January Jones, znana z obsypanego nagrodami Emmy serialu "Mad Men" i przebojów kinowych „Tożsamość” i "X Men: Pierwsza klasa") zostaje brutalnie zgwałcona, zrozpaczony Nick spotyka przy jej szpitalnym łóżku tajemniczego mężczyznę, Simona (Guy Pearce, "Jak zostać królem", "Memento" i "Tajemnic Los Angeles"), który zna jego imię i okoliczności tragedii, jaka go dotknęła. Nieznajomy reprezentuje tajną organizację, która zajmuje się wymierzaniem sprawiedliwości w przypadkach podobnych zbrodni. Żądny zemsty Nick otrzymuje propozycję wyrównania rachunków z gwałcicielem, ale w zamian musi uczynić coś, co na trwałe zwiąże go z zabójczo skuteczną siatką mścicieli…



Kobieta w czerni

 



 

Nie wiecie, po co przyszła, że wróci bądźcie pewni. To widmo ciemności, to Kobieta w czerni – mówi legenda Crythin Gifford. W pobliżu opuszczonej posiadłości, po zachodzie słońca, pojawia się kobieca postać ubrana na czarno. Zawsze, wkrótce potem w okolicy umiera dziecko. Po śmierci właścicielki Domu na Węgorzowych Moczarach do miasteczka przyjeżdża młody notariusz Artur Kipps (Daniel Radcliffe), ma uporządkować jej sprawy spadkowe. Niewiele może się jednak dowiedzieć. Okoliczni mieszkańcy boją się mówić o tym, co zdarzyło się tu przed laty. W czasie odpływu sam Kipps udaje się do przeklętego miejsca. Nie przypuszcza, że przekraczając próg posiadłości, stanie się częścią przerażającej historii Crythin Gifford.

 



Histeria - Romantyczna historia wibratora




Film, którego akcja osadzona jest  w epoce wiktoriańskiej, z czołówką angielskich aktorów w obsadzie (Jonathan Pryce, Hugh Dancy, Rupert Everett, Maggie Gyllenhaal)opowiada historię młodego lekarza- idealisty, Mortimera Granville’a (Dancy), który usunięty ze szpitala za zbyt postępowe poglądy na higienę, znajduje posadę u wybitnego londyńskiego specjalisty chorób kobiecych (Pryce). Jego zadaniem jest leczyć kobiety z tytułowej histerii, stosując masaż relaksujący, doprowadzający je do „parkosyzmów skurczy”, który w efekcie przynosi im odprężenie (dziś nazwalibyśmy to orgazmem). Zakochuje się w córce swego szefa (Maggie Gyllenhaal), wyzwolonej sufrażystce i idealistce.



Hello! How are you?

 

 

 Film ten stanowi przeciwieństwo ponurego naturalizmu, z którego słyną produkcje rumuńskie. "Hallo! How are you?" Alexandru Matei to komedia romantyczna, która swoją świeżością udowadnia, że nawet te bardziej komercyjne produkcje dostarczają emocjonalnego objawienia. Ta dowcipna opowieść koncentruje się na relacji męża i żony, małżeństwa o 20-letnim stażu, przeżywającym kryzys. Bohaterowie całkowicie znudzeni sobą, z prawdziwym zaangażowaniem i rozkoszą oddają się czatom internetowym. W stosunku do siebie odczuwają jedynie frustrację. Radość życia odnajdują w internetowych flirtach. Czeka ich wielka niespodzianka, kiedy wreszcie zdecydują się spotkać z wirtualnymi znajomymi w rzeczywistości.




Kac Wawa




Głównymi bohaterami filmu "Kac Wawa" jest piątka przyjaciół: Andrzej, Karol, Jarek, Tomek i Jerzy. Panowie spotykają się w apartamencie  z zamiarem gry w brydża z okazji wieczoru kawalerskiego Andrzeja. W tym samym czasie panna młoda wraz ze swoimi przyjaciółkami świętuje swój wieczór panieński wraz z chippendalesami. Jednak koledzy Andrzeja, nie zamierzają grać całą noc w brydża, chcą spędzić wieczór po męsku.



Zakochany Goethe

 

 

Johan Wolfgang von Goethe to jeden z najbardziej znanych pisarzy doby romantyzmu. "Zakochany Goethe" to historia jego miłości, która zainspirowała go do napisania "Cierpień młodego Wertera". Młody Goethe na polecenie ojca wyjeżdża na prowincję uzupełnić prawnicze wykształcenie. Traci finansowe wsparcie dla swojej twórczości. Niespodziewanie znajduje tam... miłość. Zakochuje się w kobiecie przeznaczonej innemu mężczyźnie. Charlotte Buff staje się jego fascynacją. Żyje wyobrażeniem o ich miłości. To dla niej pisze "I wszystko w nas było do wtóru, I każdem tchnieniem byłem Twój". Jego uczucie jest co prawda odwzajemnione lecz  z góry skazane na klęskę.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Szepty jeziora
Grażyna Mączkowska
Szepty jeziora
Oszpicyn
Krzysztof A. Zajas ;
Oszpicyn
Tropem miłości
Izabela M. Krasińska
Tropem miłości
Psy gończe
Joanna Ufnalska
Psy gończe
Pokaż wszystkie recenzje