Kolejne spotkania z Krzysztofem Daukszewiczem, autorem między innymi „Pamiętnika IV Rzepy” odbędą się jeszcze we wrześniu. Najpierw, 14 września o godz. 17 warszawskie spotkanie ze znanym satyrykiem, które odbędzie się w Empik Megastore (ul. Nowy Świat 15/17), poprowadzi Grzegorz Miecugow. Następnie, 27 września Krzysztof Daukszewicz odwiedzi Łódź, gdzie o godz. 17 spotka się z czytelnikami w salonie Empik Manufaktura Mega (ul. Karskiego 5).
Książki Daukszewicza w wortalu Granice.pl:
Pamiętnik IV Rzepy
Najnowsza książka Krzysztofa Daukszewicza, znanego satyryka, poety, kompozytora i piosenkarza, jest satyrycznym zapisem ciekawych dni w historii polskiej sceny politycznej, zamkniętych okresem od 6 czerwca2004 do 23 października 2007 roku. Utwory satyryczne przeplatają się tu ze "złotymi myślami" polityków, zwłaszcza tych, którzy tytułową "IV Rzepę" promowali i współtworzyli.Do wydania "Pamiętników" nakłonił autora przyjaciel, który powiedział mu: - Krzysiu, przyjacielu drogi, pisz, bo tu nie chodzi o to, żeby się pośmiać albo przypomnieć, tu chodzi o to, żeby nie zapomnieć.Autorem satyrycznych ilustracji do Pamiętnika IV Rzepy jest Andrzej Kleszczewski, gitarzysta od lat współpracujący z Daukszewiczem.
Kup książkę w naszej księgarni internetowej - TYLKO 29,70 zł
Meneliki, limeryki, epitafia sponsoruje ruska mafia
Krzysztof Daukszewicz w swoich satyrycznych monologach stawia na dwa tematy. Pierwszy, główny, to oczywiście polityka. Drugi – od jakiegoś czasu przewijający się w kolejnych wystąpieniach stanowi motyw meneli. Obyczajowe scenki z życia panów nadużywających alkoholu, rodzimych kloszardów, rozśmieszają widzów – a od czterech lat także i czytelników, za sprawą tomiku „Meneliki, limeryki, epitafia, sponsoruje ruska mafia”.
Daukszewicz zbiera anegdotki związane z menelami – to oznacza, że nie oferuje czytelnikom kolejnych antologii dowcipów, znanych i powtarzanych do znudzenia, a przedstawia opowieści świeże, w większości nieznane (kilka z nich tylko prezentował w formie przerywnika w swoich wystąpieniach kabaretowych). To sprawia, że historie o menelach czyta się z przyjemnością: tworzą one nową kartę w dziejach polskiego humoru, a – co ciekawe – nie mogą trafić do obiegu „kawałów” ze względu na fakt, że to zaczerpnięte z życia relacje, nie opatrzone specyficzną dramaturgią, gotowe do przekazywania żarty.
Przeczytaj recenzję książki w naszym wortalu - TUTAJ
Kup książkę w naszej księgarni internetowej - TYLKO 17,90 zł