Impuls na Nowy Rok

Data: 2012-01-09 13:22:55 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: kwojcik
udostępnij Tweet
News - Impuls na Nowy Rok

Koniec roku to czas podsumowań. Oficyna Wydawnicza Impuls w 2011 r. potwierdziła swoja pozycję wśród wydawców książki naukowej i akademickiej, publikując ponad sto nowych tytułów, docierając do licznej rzeszy wymagających czytelników: pedagogów, terapeutów, rodziców itd. Wyznacznikiem powodzenia poszczególnych tytułów są liczne nagrody i wyróżnienia, zarówno branżowe jak i czytelnicze, zdobyte na przestrzeni ostatniego roku kalendarzowego.



Już teraz zapowiadamy wiele niespodzianek w 2012 roku! Bestsellery, znakomite nowości, wspaniali autorzy, wiele konkursów i duże promocje,  to i wile więcej już w tym roku. Zapraszamy bo do Czytania potrzebny jest Impuls!


 
Zaczynając nowy rok kalendarzowy serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników do nowości - niespodzianki! Najlepsza Książka na Zimę - 2011: "Kształcenie człowieka. 27 kamyczków jednej mozaiki. Impulsy do kształtowania modelu edukacji zgodnie z zasadami sformułowanymi przez Johanna Heinricha Pestalozziego" autorstwa Arthura Brühlmeiera w wersji video.

 

O czym jest ta książka? Obejrzyjcie pod tym linkiem:



http://www.youtube.com/watch?v=ECbllZYH2pw&feature=related

 

 

A oto nagrodzone w ostatnim czasie książki wydawnictwa Impuls:


Kształcenie człowieka - Autor: Arthur Brühlmeier


W książce autor pragnie przybliżyć podstawowe idee i myśli Jana Henryka Pestalozziego oraz wskazać możliwości ich praktycznego wdrożenia. Nie uda się nam bowiem ulepszyć edukacji tylko organizacyjną gorliwością i większymi nakładami finansowymi. Sukces edukacyjny nastąpi wówczas, gdy baczyć będziemy na owe ponadczasowe zasady, które zidentyfikował i sformułował dla potomności Pestalozzi.



Swoich czytelników autor upatruje w osobach nie tylko związanych z kształceniem, lecz także politycznie odpowiedzialnych za edukację, jak również w ojcach i matkach, i we wszystkich ludziach, którym leży na sercu dobro dorastającego pokolenia i wywieranie wpływu na kształt szkolnictwa.



Źródłem wsparcia i inspiracji przy powstawaniu niniejszej publikacji była osobowość, która przy całym sukcesie ekonomicznym nie straciła świadomości co do faktu, że także gospodarce i państwu najlepiej służy sytuacja, w której szkoły dbają o kształcenie całego człowieka, stąd też w centrum ich zainteresowań nie jest jego użyteczność, lecz człowieczeństwo. Było to główne dążenie Jana Henryka Pestalozziego.





CeWEBryci – sława w sieci, Michał Janczewski


 
"Cewebryci" to książka opisująca relację między internetem a sławą.  Wychodząc z założenia, że tak jak kino i teatr stworzyły gwiazdę, radio i telewizja - celebrytę, a prasa tabloidowa - celetoida, można powiedzieć, że i sieć powołuje do życia własny rodzaj bytu: cewebrytę.  



W części pierwszej tekst nakreśla historię sławy, prezentuje koncepcje na temat tego, skąd bierze się jej żądza oraz zainteresowanie osobami nią obdarzonymi, i zastanawia się, jaką rolę sława odgrywa we współczesnym społeczeństwie.  



Druga część to barwna galeria cewebrytów. Bezdomny kierowca tira, eks-śpiewaczka operowa i była narkomanka, turecki casanowa, duet trubadurów oraz biuściasta nauczycielka angielskiego z Rosji - każda z tych postaci ma własną, często zaskakującą, a czasem wzruszającą historię.  



Część trzecia skupia się na zdefiniowaniu oraz teoretycznym ujęciu cewebryty i skonfrontowaniu go z celebrytą. Patrzy na tego pierwszego zarówno od strony całego systemu funkcjonowania sławy, jak i samej jednostki. Stara się też zaproponować rozwiązanie jednego z największych problemów cewebryty, a także próbuje dociec, jaka przyszłość może czekać jego, a jaka celebrytę.






Wydawcy gorszego boga - Wojciech Śliwerski



W 2011 roku mija dwadzieścia lat od likwidacji z woli władz ZHP Harcerskiej Oficyny Wydawniczej (HOW) w Krakowie. Upływ czasu i przemiany społeczno-gospodarcze kraju sprawiły, że przywykliśmy do upadku, likwidacji, zmian własnościowych wielu mniej lub bardziej znanych firm i przedsiębiorstw państwowych, prywatnych czy należących do stowarzyszeń lub partii politycznych.



Czy warto wracać pamięcią do tamtych wydarzeń?



Czy dziś z perspektywy lat można uznać podjęte wówczas decyzje za słuszne?



Co zostało po HOW i ówczesnym harcerskim ruchu wydawniczym?



To nie jedyne pytania, na które warto sobie odpowiedzieć przy okazji zbliżającej się rocznicy „niepamięci”.


Książka ta jest historią ludzi w pewnym momencie wykluczonych z dotychczasowego nurtu społecznego i zawodowego działania, a mimo to moralnych – pedagogicznych zwycięzców.



Jednak pokonanych... Dlaczego?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje