Już od czterech dni za darmo w sieci można zamieszczać utwory ponad 250 pisarzy, poetów i naukowców. 1 stycznia każdego roku obchodzony jest bowiem zawsze jako Dzien Domeny Publicznej - wówczas wygasają prawa autorskie do twórczości tych autorów, ktorzy zmarli 70 lat wcześniej. W tym roku więc w sieci odnajdziemy między innymi książki Józefa Czechowicza, Romana Dmowskiego, Stanisława Witkiewicza (Witkacego), Zygmunta Freuda, Tadeusza Dołęgi-Mostowicza czy Williama B. Yeatsa.
Domenta publiczna to ogół twórczości, która nie jest objęta prawami autorskimi. Teksty przechodzą do domeny publicznej jeśli ich autorzy zdecydowali się udostępniać je bezpłatnie, jeśli nie można odnaleźć spadkobierców praw.
W Polsce formalnie nie istnieje pojęcie domeny publicznej, jednak utwory można udostępniać bezpłatnie, gdy ich twórcy zmarli ponad 70 lat temu i nie przekazali praw autorskich nikomu innemu. Ponadto na przykład teksty ustaw wyłączone są spod obowiązywania prawa autorskiego w naszym kraju i mogą być udostępniane bezpłatnie.
REKLAMA