„Bez pożegnania”. Adaptacja powieści Harlana Cobena już na Netflixie

Data: 2021-08-13 11:14:41 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

13 sierpnia na Netflixie zadebiutował najnowszy miniserial oparty na powieści kryminalnej Harlana Cobena. Tym razem nowa produkcja stworzona została przez francuskich filmowców. 

Obrazek w treści „Bez pożegnania”. Adaptacja powieści Harlana Cobena już na Netflixie [jpg]
Fot. Magali Bragard / mat. prasowe Netflix

W piątek 13 sierpnia na Netflixie zadebiutowała nowa francuskojęzyczna produkcja oparta na popularnej powieści Harlana Cobena. Nowy serial nosi tytuł Bez pożegnania i składa się z zaledwie kilku odcinków. 

Bez pożegnania – o czym jest produkcja? 

Serial Bez pożegnania przedstawia losy trzydziestoletniego Guillaume’a, który przed dekadą stracił dwie najbliższe mu osoby – swoją pierwszą prawdziwą miłość oraz ukochanego brata. Po latach mężczyzna jest przekonany, że pogodził się ze stratą, zwłaszcza że w ponownym odkrywaniu szczęścia pomaga mu Judith. 

Czytaj także:  „Zachowaj spokój” to nowy serial na podstawie książki Harlana Cobena. Kto wystąpi w polskiej produkcji Netflixa?

W czasie pogrzebu matki, Judith nieoczekiwanie jednak znika, a Guillaume nie potrafi się z nią skontaktować. Robi jednak wszystko, by nie stracić ponownie najbliższej mu osoby. Nie wie, że tajemnicze zniknięcie ukochanej powiązane jest z dawną tragedią. 

Bez pożegnania — ile odcinków i ile sezonów? 

Nowa produkcja Netflixa to mikroprodukcja, na którą składają się zaledwie pięć odcinków. Każdy z epizodów serialu trwa jednak około 50 minut, co – jak na adaptację tylko jednej książki – jest całkiem niezłym wynikiem. 

Czytaj także:  Już jest nowa ekranizacja książki Harlana Cobena! Serial "Nieznajomy" na Netfliksie

Nowa francuska produkcja oparta jest na niezależnej powieści Cobena, która nie doczekała się kolejnych części. Daje to zatem także niewielkie szanse na kontynuację samego serialu, choć – jeśli produkcja cieszyć będzie się sporym zainteresowaniem – nie można wykluczać sequela niepowiązanego z książkami popularnego pisarza. 

Bez pożegnania – tajemnicze zniknięcie po francusku 

Bez pożegnania to serial, który oparty jest na powieści pod tym samym tytułem, wydanej pierwotnie w 2002 roku. Mimo że sam Netflix chwali się, że serial z udziałem Nicolasa Duvauchelle’a zrealizowany został na podstawie prozy Harlana Cobena, filmowcom nie udało się uniknąć zmian fabularnych. 

Czytaj także: W głębi lasu – polska adaptacja powieści Harlana Cobena!

W serialu przede wszystkim zmienia się miejsce akcji, która w powieści Cobena działa się w Stanach Zjednoczonych. Zmieniają się także imiona i nazwiska głównych bohaterów. Podobny zabieg zastosowano, gdy Polacy adaptowali inna powieść pisarza – W głębi lasu

11 sierpnia w Polsce premierę miało nowe wydanie powieści Bez pożegnania w całkiem odmienionej okładce. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros, za przekład tytułu odpowiada Zbigniew A. Królicki. 

Serial Bez pożegnania zobaczyć można na Netfliksie, a książkę kupić można poniżej: 

Szkola Allright Online oferuje skuteczne kursy angielskiego dla dzieci! Co mozna powiedziec o Allright Jest to Super fajna i interaktywna platforma. Nasi nauczyciele podzieleni sa na dwie grupy: obcokrajowcow i native speakerow.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Bez pożegnania
Harlan Coben8
Okładka książki - Bez pożegnania

"Trzy dni przed śmiercią matka wyznała - to były niemal jej ostatnie słowa - że mój brat wciąż żyje" - tak zaczyna się najnowszy thriller Cobena...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Rok szarańczy
Terry Hayes
Rok szarańczy
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Pokaż wszystkie recenzje