BAJU BAJU RACH CIACH CIACH - Festiwal Sztuki Opowiadania w Warszawie

Data: 2009-09-15 10:46:43 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - BAJU BAJU RACH CIACH CIACH - Festiwal Sztuki Opowiadania w Warszawie

 

Prastare historie rodem z Afryki,  mądrości zawarte w ludowych baśniach, zarówno tych egzotycznych, jak i rdzennie polskich, oraz niepowtarzalne kulturalne przeżycie – to wszystko spotka tych, którzy przyjdą na tegoroczny Festiwal Sztuki Opowiadania. Wszystkie historie opowiedziane przez Michała Malinowskiego, Dyrektora Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści oraz jego niezwykłych gości, będą opierały się na wyjątkowej interakcji z publicznością charakterystycznej dla afrykańskiej sztuki opowiadania.

 

Zapraszamy:

Festiwal Sztuki Opowiadania

BAJU BAJU RACH CIACH CIACH

19-20 września 2009

 

 

Tegoroczny festiwal to wydarzenie niezwykłe nie tylko dzięki szczególności wyrażanych przezeń idei. Niezwykli goście zaproszeni przez Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, będą stanowili główne atrakcje festiwalu, który ma nawiązywać do kultury afrykańskich opowieści. Swoją obecnością zaszczyci nas arcymistrz opowieści interaktywnej z Burkina Faso – Alassane Baguian w towarzystwie wspaniałej grupy muzyczno – tanecznej wprost z serca Afryki.

 

W tym roku festiwal będzie odbywał się w Traffic Club w Warszawie oraz Domu Parafialnym w Piasecznie w dniach 19-20 września 2009 r., przez co realizowany jest jeden z głównych celów Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści tj. docieranie do nowych miejsc i kręgów odbiorców z ideą popularyzacji sztuki opowiadania. Festiwal jest jednocześnie inauguracją współpracy między Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, a Traffic Club, który staje się miejscem spotkań zwolenników przekazów ustnych poprzez organizowane przez MuBaBaO comiesięczne spotkania oraz warsztaty. Organizacja festiwalu jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Piasecznie. Festiwal jest bowiem jedną z imprez organizowanych w ramach projektu „Powiat Piaseczyński Stolicą Kulturalną Mazowsza”.

 

Celem tegorocznego festiwalu jest przybliżenie uroku sztuki opowiadania, jak również idea nawiązania kontaktu z publicznością poprzez wzajemne interakcje. Opowiadacze posłużą się  opowieściami łańcuszkowymi, które są sprawdzonym przepisem na sukces całej zabawy, bowiem są niezwykle popularne również w Afryce, skąd się wywodzą. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju gry z widzem, możliwa jest wyjątkowa zabawa słowem, jak również przeżycie podróży w głąb magicznej przestrzeni baśni.

 

Magia opowieści interaktywnych sprawia, że aktywnie włączają się w nią nie tylko dzieci, ale również rodzice i dziadkowie, co wpływa na pogłębienie rodzinnej integracji. Słuchanie opowieści łańcuszkowej i branie w niej aktywnego udziału poprzez proponowanie nowych elementów i powtarzanie wraz z innymi uczestnikami rozmaitych, często śmiesznych wyrazów jest gwarantem dobrej zabawy i oderwania się od codziennych problemów.

 

Zapraszamy wszystkich małych i dużych miłośników bajek do wspólnego opowiadania niezapomnianych historii!

Program festiwalu:

19 września 2009 r.

 

16.00-   Traffic Club, Ul. Bracka 25; Warszawa

Inauguracja Festiwalu

18.00     Występują:

- Michał Malinowski,

- Alassane Baguian,

- Moussa Ouattara,

- Beata Łuczak,

- Zespół Muzyczno – Taneczny

 Mango – Bisap.

 

 

20 września 2009 r.

 

17.00                     Dom Parafialny

Występują:

- Michał Malinowski,

- Alassane Baguian,

- Moussa Ouattara,

- Beata Łuczak,

- Zespół Muzyczno – Taneczny

Mango – Bisap. 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje