Audiobook "Klasa pani Czajki"

Data: 2008-05-10 00:36:27 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: zorza
udostępnij Tweet
News - Audiobook

Ukazaniu się powieści "Klasa pani Czajki" Małgorzaty Karoliny Piekarskiej towarzyszy premierowe wydanie audiobooka.W dźwiękowej wersji książki, przygotowanej przez Bibliotekę Akustyczną,możemy usłyszeć Patrycję Zybert. Fragmentów nagrania można posłuchać pod linkiemftp://ftp.nowy-swiat.pl/press/klasa/

O KSIĄŻCE „KLASA PANI CZAJKI”

„Klasa pani Czajki” to osadzona we współczesnych realiach opowieść o paczce gimnazjalistów zmagających się ze szkolną codziennością i problemami okresu dorastania. Trzy lata z życia młodzieży to historie młodzieńczych przyjaźni, rodzących się pasji i szkolnych miłości. Pisana współczesnym stylem, ale z tradycyjnym przesłaniem, przypomina najlepsze książki dla młodzieży starej pisarskiej szkoły Niziurskiego czy Bahdaja, w nienachalny sposób i z dużą dawką humoru przekazującej nieprzemijające wartości, takie jak przyjaźń czy honor.

Bohaterów „Klasy pani Czajki” poznajemy na początku pierwszej klasy i śledzimy ich losy przez trzy burzliwe gimnazjalne lata. Różni ich wiele – zainteresowania, stan majątkowy, uroda i temperament. Łączy jedno – wszyscy są uczniami klasy, której wychowawczynią jest polonistka Barbara Czajka – osoba surowa, ale bardzo sprawiedliwa.

Mocną stroną książki jest autentyczność poruszanych problemów młodzieży, wiarogodna typologia postaci i młodzieżowych zachowań, dająca młodym czytelnikom możliwość pełnej identyfikacji. Pokazany w książce punkt widzenia młodych ludzi na szereg problemów, również społecznych, czyni z niej forum wymiany poglądów nastolatków i antidotum na życiowe bolączki. Istotną rolę pełni też umiejscowienie fabuły na Saskiej Kępie w Warszawie, z precyzyjnym określeniem miejsc, w których rozgrywa się akcja, co nadaje wartko toczącej się historii swojskości i lokalnego kolorytu. Humor i typowy młodzieżowy folklor dodatkowo uatrakcyjniają książkę, czyniąc z niej lekturę ”do czytania”.

Pierwsze wydanie powieści rozeszło się w nakładzie ponad 30 tysięcy egzemplarzy i znalazło się na liście bestsellerów „Wprost” jako jedyna pozycją dla młodzieży polskiego autora. Książka w wielu szkołach omawiana jest jako lektura uzupełniająca. Wokół strony internetowej autorki www.piekarska.net zawiązał się jej fanklub, z ponad 200 tys. odwiedzin miesięcznie. W wielu bibliotekach dla młodzieży książka jest najchętniej wypożyczaną powieścią. Przez nauczycieli oceniania jest jako pozycja, która ma szansę wzbudzić miłość do książek nawet u największych książkowych malkontentów.

O MAŁGORZACIE KAROLINIE PIEKARSKIEJ

Dziennikarka prasowa i telewizyjna. Pisarka i felietonistka. Jako reporter oraz wydawca śledzi bieżące sprawy w TVP Info gdzie zajmuję się programami informacyjnymi. W miesięczniku „Cogito” publikowała reportaże, wywiady z gwiazdami oraz felietony w rubryce „Wzrockowisko”, które zostały zebrane i w 2002 r. wydane w formie książki o tym samym tytule. Współpracowała
z „Victorem Gimnazjalistą”, na którego łamach w odcinkach publikowana była „Klasa pani Czajki”. Obecnie odpowiada na listy czytelników w „Magazynie Szczęśliwej Nastolatki 13-stka”. Autorka dwóch młodzieżowych kryminałów „Tropicieli” i „Dzikiej” oraz książki „Dziewiętnastoletni marynarz” dokumentującej poruszające losy brata dziadka autorki, Zbigniewa Piekarskiego. Prywatnie mama 15-letniego Maćka oraz wielbicielka jamników.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Szepty jeziora
Grażyna Mączkowska
Szepty jeziora
Oszpicyn
Krzysztof A. Zajas ;
Oszpicyn
Tropem miłości
Izabela M. Krasińska
Tropem miłości
Psy gończe
Joanna Ufnalska
Psy gończe
Pokaż wszystkie recenzje