5 IX: Książkowe premiery minionego tygodnia

Data: 2014-09-05 12:42:58 | Ten artykuł przeczytasz w 7 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - 5 IX: Książkowe premiery minionego tygodnia

Kryminały, powieść obyczajowa i dwie książki dla dzieci. Oto nasze kolejne zestawienie najbardziej interesujących książkowych premier tygodnia. 

 

Więcczerwienej czerwieni

Katarzyna Puzyńska, Wydawnictwo Prószyński i S-ka

 

W zestawieniu najwyżej ocenionych przez Was książek, wydanych w 2014 roku poprzednia książka tej autorki - Motylek - zajmuje wysoką, 11 lokatę. Wysoka ocena, dobre recenzje - nie mogliśmy więc nie zauważyć premiery nowej powieści Puzyńskiej. Powracamy do Lipowa, po raz kolejny odwiedzamy dobrze znanych bohaterów, którzy muszą rozwiązać nową zagadkę kryminalną. Tym razem chodzi o podwójne morderstwo, którego sprawcą może być seryjny zabójca. 

 

 





























Popolele garncarza

Andrea Camilleri, Oficyna Literacka Noir Sur Blanc

 

I znowu - Camilleri zjednał sobie w Polsce już tylu fanów, utrzymując równy poziom swoich powieści kryminalnych, że o każdej jego kolejnej książce po prostu trzeba wspomnieć. Komisarz Montalbano musi rozwiązać zagadkę worka ze zwłokami niezidentyfikowanego meżczyzny, znalezionego na polu garncarza. Bardzo przydatna okaże się tym razem znajomość Pisma Świętego, bowiem kluczem do sprawy morderstwa okaże się... cytat z Ewangelii Mateusza. 

 

 





























Jeszcze dalsze burzlrabarbariwe dzieje pirata Rabarbara

Wojciech Witkowski, Wydawnictwo Bis

 

Dwa pierwsze tomy cyklu o piracie Rabarbarze ukazały się w latach osiemdziesiątych XX wieku z ilustracjami Edwarda Lutczyna. Opowieści o sympatycznym wilku morskim znali chyba wszyscy. Również w latach osiemdziesiątych powstała część trzecia - Jeszcze dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara. Rzecz w tym, że nie została wówczas wydana i Rabarbar powoli pogrążał się w mgle zapomnienia. Teraz nieznane przygody Rabarbara możemy poznać za sprawą audiobooka w świetnej interpretacji Modesta Rucińskiego. Nie zestarzały się wcale!

 

 





























Sekret czarownsekreticy 

Anna Klejzerowicz, Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Czy trzeci tom cyklu warto uwzględniać w zestawieniu nowości wydawniczych? Warto - jeśli cykl to tak interesujący, jak opowieści o "czarownicy" Anny Klejzerowicz. 

Problemy młodego małżeństwa – wynikające z odmiennych oczekiwań, z banalnych życiowych nieporozumień – splatają się z potrzebą zgłębienia wiedzy o własnych korzeniach, historii, kulturze. Czy coś łączy ludzi żyjących w innym czasie, lecz w tym samym miejscu? Jakaś „energia”? A może po prostu pamięć, zakodowana gdzieś głęboko w podświadomości? Warto się o tym przekonać. 

 

 





























Nie niepozwól mi odejść

Catherine Ryan Hyde, Wydawnictwo Jaguar

Były tancerz z Broadwayu, cierpiący na agorafobię Billy Shine przez ponad dekadę nie opuścił swojego domu. Życie i ludzi obserwuje przez okno. I choć zna swoich sąsiadów - piękną manikiurzystę Rayleen, samotną starszą panią Hinman, byłą narkomankę Eileen i jej dziewięcioletnią córkę Grace czy złego na cały świat pana Lafferty'ego, większość z nich nigdy go nie widziała. Gdy kilka metrów od jego patio, na schodkach prowadzących do rodzinnego domu zaczyna przesiadywać mała Grace, zdenerwowany zmianą w naturalnym porządku rzeczy mężczyzna zbiera się na odwagę i pyta ją, dlaczego przesiaduje na ulicy. Jeśli będę siedzieć w środku, nikt nie zauważy, że mam kłopoty. I nikt mi nie pomoże - wyjaśnia dziewczynka. Ta odpowiedź na zawsze zmieni życie Billy'ego.

 

 





























Nieniedodoparki powracają

Pavel Srut, Wydawnictwo Afera

 

Dlaczego z pary skarpet tak często zostaje nam tylko jedna, nie do pary? To nie pies i nie pralka, nawet nie nasze własne bałaganiarstwo. Za kradzież skarpetek są odpowiedzialne stworki, które po prostu je zjadają – niedoparki. 

Przestańcie dziwnie się uśmiechać, niedoparki istnieją naprawdę! Jednak my, ludzie, widzimy je tylko jako rozmazane smugi. Zaraz, zaraz – nie czytaliście pierwszej części? Szybko to nadróbcie, bo druga jest co najmniej równie zabawna, ciepła i mądra. 

 

 





























REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje