Pierwsza część ekranizacji bestsellerowej powieści Cassandry Clare Miasto Kości w kinach już 23 sierpnia 2013! W rolach głównych: Lily Collins, Jamie Campbell-Bowen, Lena Headey i Jonathan Rhys-Meyers.
Książki z serii Dary Anioła sprzedały się w Polsce w ponad 100 000 egzemplarzy. Czy film na ich podstawie odniesie podobny sukces jak ekranizacje Sagi Zmierzch? Warto obejrzeć zwiastuny.
Wygląda też na to, że Dary Anioła: Miasto Kości rzeczywiście ukażą się w 3D, tak jak wspominał w maju reżyser Scott Charles Stewart.
Z okazji premiery filmu Wydawnictwo Mag przygotowuje specjalną edycję Miasta Kości.
Tysiące lat temu Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół-ludzi, pół-aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni. Są naszą niewidzialną ochroną. Nazywa się ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami - demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi wilkołakami, wampirami, czarodziejami i wróżkami. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą zmarli Łowcy. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również trzech darów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich.
Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli Darów Anioła. Było tak aż do Powstania - wojny domowej pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine’a, który niemal na zawsze zniszczył tajemny świat Łowców. I mimo, że od śmierci Valentine’a minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły. Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął…
Być świadkiem morderstwa – to przeżycie, które pozostawia w psychice ślad na całe życie. Clary Fray wiedze życie normalnej, nieco zbuntowanej nastolatki. Gdy jednak pewnego razu w klubie staje się świadkiem bezwzględnego morderstwa, popełnionego przez trzech nastolatków na ich rówieśniku, jej dotychczasowa rzeczywistość kompletnie się rozpada. Nieboszczyk w niewyjaśniony sposób na jej oczach rozpływa się w powietrzu, a pokrytych dziwnymi tatuażami ’’morderców’’ nikt, prócz niej samej, nie widzi. Następujące później wydarzenia są coraz bardziej niesamowite i groźne. Jej dom nawiedza dziwny stwór, który porywa jej matkę, a samą Clary ma zamiar uczynić swoją kolacją.
Clary Fray to nastoletnia rudowłosa artystka o skłonnościach do wpadania w tarapaty. Jej najlepszym i jedynym przyjacielem jest chłopak, matka jest roztrzepaną artystką, a miejscem rozrywki są ulice Manhattanu i nocne kluby.
Poszukując matki, Clary trafia do tajemnego świata, położonego głęboko pod ulicami Nowego Jorku, zwanego Podziemnym Światem, pełnego tajemniczych wróżek, wampirów, hybryd człowieka i wampira, i demonów. Clary jest rozdarta pomiędzy uczuciami, które żywi do dwóch chłopców – jej najlepszego przyjaciela, Simona, oraz do tajemniczego łowcy wampirów, pół-człowieka, pół-anioła Jace’a. Wkrótce sama staje się częścią ukrytego świata łowców demonów zwanych Nefilim i odkrywa straszną tajemnicę...
Trylogia Dary Anioła składa się z Miasta Kości, Miasta Popiołów i Miasta Szkła, a uzupełnia ją Miasto Upadłych Aniołów i zajmuje pierwsze miejsca list bestsellerów obok ekranizowanego „Zmierzchu”. To przykład, jak bardzo temat wampirów stał się popularny w literaturze. Trylogia zyskała kilkanaście fanklubów w Stanach i liczne fanowskie strony internetowe, m.in. niemiecką, hiszpańską i norweską.
Cassandra zaczęła pisać Miasto Kości w 2004 roku, zainspirowana miejskim krajobrazem Manhattanu i Nowego Jorku, jej ulubionego miasta. Wcześniej pracowała jako dziennikarka w różnych czasopismach, m.in. w tabloidach, w których zdawała relacje z podróży Brada i Angeliny, pisała o garderobie Britney Spears i innych celebrytów. Od 2006 roku w pełni poświęciła się pisaniu książek i ma nadzieję nigdy więcej nie pisać o Paris Hilton. Cassandra Clare przyjęła pseudonim literacki, inspirowany własną powieścią zatytułowaną Piękna Kasandra, opartą na opowiadaniu Jane Austen. Pierwszym wydanym w druku tekstem Cassandry było opowiadanie Poradnik dla dziewcząt, jak pokonać Mrocznego Pana, które znalazło się w antologii humorystycznych opowiadań fantasy.
Cassandra Clare nienawidzi pisać w domu, ponieważ rozpraszają ją telewizyjne reality show oraz jej dwa koty. Najchętniej pisze w kawiarniach i restauracjach. Lubi pracować w towarzystwie przyjaciół, którzy pilnują, by dotrzymała terminów. Jest fanką internetowych społeczności, ma swój profil na Facebooku i YouTube.