20 II: O Catherine Doherty w Krakowie

Data: 2013-02-06 10:31:34 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - 20 II: O Catherine Doherty w Krakowie

We środę 20 lutego 2013 w siedzibie Klubu Inteligencji Katolickiej przy ul. Siennej 5 w Krakowie odbędzie się spotkanie "Nowa Pustynia" czyli dyskusja nad życiem i dziełem Catherine Doherty - rosyjskiej emigrantki, aktywnej społeczniczki oraz wrażliwej kobiety o głębokim doświadczeniu Boga. 

 

W dyskusji nad jej dziełem i życiem wezmą udział m.in. Ewa K. Czaczkowska i ks. Roman Hosz, a spotkanie towarzyszy premierze książki Catherine Doherty Fragmenty mojego życia. Serwis internetowy Granice.pl jest patronem medialnym spotkania i publikacji. Serdecznie zapraszamy. 

 

O książce Catherine Doherty:

Catherine de Hueck Doherty w swoich książkach i prelekcjach zawsze odsłaniała cząstkę samej siebie. We Fragmentach mojego życia dzieli się „swoją historią zbawienia”, stąd jej autobiografia jest nie tyle zapisem faktów, dat i wydarzeń, co przede wszystkim osobistą wizją tego, jak Bóg prowadził ją przez życie.

 

Na tych stronach opowiada o głębokich przeżyciach, które kształtowały jej serce i ducha. 

 

Fragmenty mojego życia to historia miłości do Boga i ludzi. Czytając ją, spotkamy się z kobietą piękną i elegancką, pełną humoru, niespotykanej siły ducha i odwagi, kobietą o wielkiej wrażliwości i wewnętrznej prawości, bezkompromisową… 

 

Pasjonująca duchowa autobiografia autorki "Pustyni" – światowego bestselleru, za który otrzymała prestiżową nagrodę przyznawaną przez Akademię Francuską. Wydarzenia jej życia mogłyby zapełnić kilka życiorysów. Osoba, wobec której nie sposób przejść obojętnie, świadek i przykład, jak w trudnych czasach żyć głęboką wiarą w realiach codzienności jako żona, matka, spełniona kobieta z sercem pełnym humoru, miłości, cierpienia i radości. 

 

Patrząc wprost w oczy człowieka, który był najbardziej odpowiedzialny za to, jak nas traktowano, Boris odpowiedział: Nie pamiętam. Myślę, że był to największy akt przebaczenia, jaki w życiu widziałam.

To jest klucz do zrozumienia tego, o czym pisze Catherine w swojej autobiografii. To wszechogarniająca miłość jest celem i źródłem jej powstania. Jeśli jest się zakochanym w Bogu, musi się równocześnie być zakochanym w ludziach – mówi autorka. Każda karta tej książki jest przesiąknięta miłością, która będąc odpowiedzią na miłość Boga, promieniuje w stronę ludzi. Może światło tej miłości ogrzeje i nasze serca?

Ewa K. Czaczkowska 

 
 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje