Życie bywa znośne

Z Kaśką było jak z burzą w upalny dzień, a nasze kłótnie były jak błyskawice - gwałtowne i głośne. Nadię, `dziewczynę z autobusu`, tancereczkę o twarzy anioła poznałem przypadkiem i już po pierwszym spotkaniu wiedziałem, że chcę, aby rozmowa z nią trwała resztę mojego życia. Daria - prawdziwa hipiska, która wiedziała, że nie należy mi ufać, a i tak została moją druhną zarządzającą strategią wszystkich moich miłosnych działań. Robert, prawdziwy pies na baby, który nie znał pojęcia `nuda`. A Ilonka, mimo trwałych blizn na sercu, miała ten niezdarty entuzjazm, który napędzał każdego do realizacji swoich celów.

I choć spotykają mnie kolejne zawirowania, a chytry los cały czas płata mi figle, zostanę wystawiony na próbę i doświadczę tego, czego najbardziej się obawiam. Staram się jakoś ciągnąć ten ciężki wóz zwany życiem, dorosnąć i odnaleźć radość z codzienności, ale czy to wystarczy, by miłość i szczęście zapukało do moich drzwi? A może to ja powinienem wziąć się w garść i sam zapukać do drzwi szczęścia?

"Życie bywa znośne" to klimatyczna powieść o dorastaniu i dojrzewaniu, szukaniu swojego miejsca we wszechświecie, gdzie nie zawsze możesz dostać to, czego chcesz.

Informacje dodatkowe o Życie bywa znośne:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2015-03-26

Kup książkę Życie bywa znośne

Życie bywa znośne - opinie o książce

W sumie trudno powiedzieć coś konkretnego o książce, jako że na pierwszy plan wysuwa się dość ostry język z niepotrzebną ilością wulgaryzmów. Rozumiem ich użycie, jako że książka powinna trafiać (tak mi się zdaje?) do ludzi młodych, tak momentami po prostu występują one w roli męczących przerywników. Sama treść jest ciekawa, książka dość mocno wciąga, acz momentami jest nierzeczywista. Nie da się jednak zaprzeczyć, że zdecydowanie wyraża to, co autor miał w zamyśle. Pełna recenzja: http://dlalejdis.pl/artykuly/zycie_bywa_znosne_recenzja
Avatar użytkownika - annalo06
annalo06
Przeczytane:2016-09-23, Ocena: 6, Przeczytałam,

Szczerze polecam! Niejednoznaczna powieść o dojrzewaniu i szukaniu swojego miejsca. Dużo ironii, sarkazmu, a wszystko w klimacie lat 70 - tych - sex, drugs and rock'n'roll. Inne spojrzenie na współczesną młodzież, w której autor porusza ważne tematy doprawione ciętym humorem.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski