Każdy człowiek ma w sobie potrzebę sukcesu. Każdy też wie, że aby go osiągnąć, oprócz talentu i systematycznej pracy, potrzebne jest szczęście. W wojsku szczęście to często nazywane jest żołnierskim szczęściem. Autor prezentowanej książki, posiłkując się koncepcją amerykańskiego psychologa Abrahama Maslowa, szczęście postrzega przez pryzmat możliwości realizacji potrzeb ludzi. W przypadku szczęścia żołnierskiego potrzeby te często mają postać marzeń tzw. wyższego rzędu. Dotyczą one bowiem trzech najwyższych, wymienianych przez Maslowa, potrzeb. Są nimi: potrzeba przynależności, szacunku i uznania oraz potrzeba samorealizacji.
Autor książki w życiu zawodowym specjalizuje się w logistyce wojskowej i logistyce sytuacji kryzysowej. Powoduje to, że w prezentowanych z perspektywy czasu wspomnieniach z życia wojskowego dominuje zjawisko "skuteczności działania". Dlatego książka jest niezwykle cenna, nie tylko ze względu na jej walory wspomnieniowe i dążenie do utrwalenia w pamięci ludzi wartościowych, ale również z uwagi na jej odniesienie do współczesności i przekaz wzorcowych wartości kolejnym pokoleniom.
Czyta się ją płynnie i z ogromnym zaciekawieniem. Autor wręcz po mistrzowsku udowodnił, że służba wojskowa może być wielce satysfakcjonująca oraz to, że w wojsku z powodzeniem można spełnić swoje marzenia.
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2014-07-24
Kategoria: Inne
ISBN:
Liczba stron: 220
Chcę przeczytać,