reklama

Zegar zagłady

Świat ,,Strażników" zderza się z uniwersum DC w ,,Zegarze zagłady" autorstwa Geoffa Johnsa i Gary'ego Franka, cenionego przez krytyków duetu, który ma na koncie takie komiksy jak ,,Shazam" i ,,Batman. Ziemia Jeden".

Siedem lat po wydarzeniach ze ,,Strażników" Adrian Veidt został zdemaskowany jako odpowiedzialny za śmierć milionów ludzi. Teraz jest ścigany, lecz obmyślił nowy plan, jak zrehabilitować się w oczach świata. Pierwszy krok? Znaleźć Doktora Manhattana. Wraz z nowym Rorschachem oraz niewidzianymi nigdy dotąd Mimem i Marionetką podąża śladem Manhattana do uniwersum DC, które znalazło się na skraju upadku, ponieważ napięcia międzynarodowe przesuwają wskazówki zegara zagłady coraz bliżej północy. Czy to wszystko sprawka doktora Manhattana?

,,Zegar zagłady", wywodzący się Uniwersum DC - Odrodzenie, przeobraża przeszłość, teraźniejszość i przyszłość bohaterów DC Comics.

Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach ,,Doomsday Clock" #1-12.

Informacje dodatkowe o Zegar zagłady:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2020-10-28
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328197206
Tytuł oryginału: Doomsday Clock

Kup książkę Zegar zagłady

Zegar zagłady - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-11-16, Ocena: 5, Przeczytałem,

ZEGAR ODNOWY

„Zegar zagłady” to zdecydowanie jeden z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie eventów od DC i jeden z najlepszych komiksów superhero, jakie na polskim rynku ukazały się w tym roku. To jednocześnie wielkie wydarzenie komiksowe, które po niemal trzydziestu pięciu latach przywraca Strażników, jednocześnie włączając ich do kanonu uniwersum DC. Tego zadania podjął się jeden z najciekawszych scenarzystów, jakich obecnie zatrudnia wydawnictwo, a z jego starań, które łatwo mogły zakończyć się porażką, powstał znakomity, momentami iście rewelacyjny event, jaki znaleźć powinien się na półce każdego fana superbohtarskich opowieści obrazkowych.

Akcja zaczyna się siedem lat po wydarzeniach, jakie rozegrały się w „Strażnikach”. Adrian Veidt, odpowiedzialny za chory plan ocalenia ludzkość, który kosztował życie miliony ludzi, ucieka przed konsekwencjami zdemaskowania go. W jego głowie rodzi się kolejna idea, tym razem mająca na celu zrehabilitowanie go, ale by tego dokonać, musi odnaleźć Doktora Manhattana. Wraz z nowymi bohaterami trafia do uniwersum DC, gdzie źle się dzieje. Zegar zagłady znów odlicza chwile do końca świata, planeta jest na krawędzi upadku, a napięcia międzynarodowe grożą katastrofą, jakiej jeszcze nie było. Czy to możliwe, że winny wszystkiemu jest Manhattan?
Tymczasem światem wstrząsają informacje o tzw. „Teorii Supermana”, czyli zaangażowaniu rządu w powstanie superludzi. Co tu właściwie się dzieje? Jakie jeszcze sekrety skrywa uniwersum DC? I jakie są plany naszych bohaterów, dla których najwięksi herosi DC zdają się być jedynie pionkami na szachownicy?

Hiszpański. 1000 najważniejszych słów
Okładka ksiązki - Hiszpański. 1000 najważniejszych słów

Hiszpański 1000 najważniejszych słów to kompleksowy system nauki, oparty na metodach wspierających zapamiętywanie. Podręcznik składa się z ćwiczeń...

Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze
Okładka ksiązki - Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze

Ona - utalentowana, 28-letnia autorka piosenek, poetka, dziennikarka, autorka spektakli teatralnych. On - 49-letni współtwórca "Kabaretu Starszych Panów"...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung