Zdławiony krzyk

Ocena: 6 (1 głosów)

"Zdławiony krzyk" to dziennik z najeżonej trudnościami podróży do Afganistanu, jaką w zeszłym roku odbyła znana hiszpańska dziennikarka, zajmująca się sytuacją kobiet na świecie, ich prawami i naruszaniem tych praw. Pobyt w Afganistanie i w Pakistanie, w obozach dla afgańskich uchodźców zaowocował książką, która stała się wydarzeniem - w Hiszpanii miała aż dziewięć wydań w ciągu sześciu miesięcy. Autorka "Zdławionego krzyku" została na wniosek królowej Zofii uhonorowana tytułem Kobiety Roku przez hiszpańskie Stowarzyszenie Kobiet Biznesu. Ta książka to przejmujący obraz życia Afgańczyków, wśród których talibowie stanowią przecież tylko mały procent - 50 000 z ponad 20 000 000. To potępienie fundamentalizmu i hołd złożony niezwykłym, silnym kobietom. To groza, która miesza się z podziwem dla odwagi ludzi żyjących w piekle. I dla nadziei ukrytej pod burkami mieszkanek kraju, na który po 11 września 2001 zwrócone są oczy całego świata.

Informacje dodatkowe o Zdławiony krzyk:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2003-01-30
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 83-24103-23-6
Liczba stron: 199

więcej

Kup książkę Zdławiony krzyk

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Zdławiony krzyk - opinie o książce

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2013-12-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Ana Tortajada to znana hiszpańska reporterka, która postanawia napisać o tym, jak wygląda normalne życie w Afganistanie. Na zaproszenie swojej przyjaciółki Azady latem 2000 roku leci do jej ojczystego kraju, gdzie poznaje realia tamtejszego świata. Poznaje bliskich swojej przyjaciółki oraz panujące tam obyczaje. Książka więc jest dziennikiem podróży. Większość pracy powstała jednak na terenie Pakistanu, w Peszawarze i w znaczącej mierze odnosi się do sytuacji afgańskich uchodźców u wschodniego sąsiada Afganistanu. Autorka zajmuje się problematyką sytuacji kobiet na świecie - w tym przypadku skoncentrowała się na Afgankach. W książce sportretowane zostało środowisko afgańskich uchodźców w Pakistanie oraz kobiece ,,podziemie" w Afganistanie. Na zdjęciach znaleźli się m.in. uchodźcy pracujący dzień i noc przy produkcji cegieł w fabrykach pakistańskich, żebraczka ukrywająca swój wstyd pod burką na bazarze w Peszawarze, dzieci uchodźców afgańskich przy produkcji klatek, kobieta piekąca chleb w obozie uchodźców w Peszawarze, czy żebrząca afgańska dziewczynka na bazarze tkanin w Peszawarze. Książka napisana jest ładnym językiem. Polecam. Ana Tortajada na wniosek Królowej Zofii została uhonorowana tytułem Kobiety Roku przyznawanym przez Stowarzyszenie Kobiet Biznesu.
Link do opinii
Inne książki autora
Kobiety pustyni
Ana Tortajada0
Okładka ksiązki - Kobiety pustyni

Zupełnie wyjątkowy, niespotykany w innych krajach muzułmańskich obraz życia mieszkanek kraju, który od lat pozostaje w stanie wojny. Autorka dotarła...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy