reklama

Zasłona dymna

Tom 2 cyklu Blix i Ramm na tropie zbrodni

Noc sylwestrowa. Alexander Blix patroluje ulice Oslo, gdy na Radhuskaia, w środku tłumu, wybucha bomba. W chaosie, który powstaje, Blix ratuje z basenu portowego nieprzytomną, mocno poparzoną kobietę. Gdy poznaje jej nazwisko, przypomina mu się dawna sprawa zaginięcia dziecka.

Roczna Patricia została porwana razem z wózkiem, w którym leżała. Dziesięć lat później, podczas gdy w Oslo zostaje podwyższony stopień zagrożenia terrorystycznego, jej skazany za zabójstwo ojciec dostaje pocztą zdjęcie dziewczynki w wieku szkolnym. Jest przekonany, że to zaginiona Patricia.

Dziennikarka Emma Ramm przeżywa osobistą tragedię w związku z zamachem bombowym i próbuje się z tego otrząsnąć w jedyny znany sobie sposób: angażując się w dziennikarstwo śledcze. Drogi Blixa i Ramm znowu się krzyżują. Blix prowadzi śledztwo konsekwentnie podążając własnymi ścieżkami, a Emma przez cały czas depcze mu po piętach.

ZASŁONA DYMNA to powieść o brzemiennych w skutki wyborach i o tym, do czego może doprowadzić desperacja, kiedy sieć kłamstw zaczyna się rwać.

Informacje dodatkowe o Zasłona dymna:

Wydawnictwo: Smak Słowa
Data wydania: 2020-10-28
Kategoria: Języki obce
ISBN: 9788366420267
Tytuł oryginału: Rykteppe

Tagi: Norweski (bokmal) bóg

Kup książkę Zasłona dymna

Zasłona dymna - opinie o książce

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2021-01-25, Ocena: 4, Przeczytałem,

„Ogarnęło go dziwne poczucie zwycięstwa, straty i rozpaczy”.

W noc sylwestrową, w samym środku Oslo, w gęstym tłumie wybucha bomba. Alexander Blix w tym czasie patroluje ulice. Udaje mu się uratować z basenu portowego, nieprzytomną, mocno poparzoną kobietę. Gdy pada jej nazwisko, Alexsander przypomina sobie sprawę sprzed lat. Było to zaginiecie dziecka. Dziennikarka Emma Ramm próbuje dojść do siebie po zamachu bombowym, którego była świadkiem. Aby uciec od natrętnych myśli, zatraca się w pracy, angażując w dziennikarskie śledztwo – pracuje dla popularnego portalu internetowego. Ponownie drogi Alexsandra i Emmy krzyżują się, każde z nich po swojemu prowadzi własne śledztwo. Wkrótce dochodzi do kolejnego wybuchu, wszystko wskazuje na to, że w stolicy Norwegii grasuje, niebezpieczny terrorysta. Czy jednak jest tak rzeczywiście?

Poszlaki i fakty stopniowo zaczynają ukazywać szokującą prawdę. Tajemnice, niedopowiedzenia, nierozwiązana sprawa sprzed lat. Nowe, interesujące wątki. Zawile utkana sieć kłamstw. Dokonane wybory i ich brzemienne w skutkach konsekwencje. Obyczajowość, prywatne życie naszych bohaterów idealnie wpasowana w intrygujące śledztwo. Charakterystyczny klimat, umiejętne kluczenie między faktami, a niewiadomymi. Sprawnie napisany kryminał, który wzbudza dreszczyk emocji i delikatne nerwowe napięcie. Wciągająca zagadka i zaskakujące zakończenie. Miło było ponownie powrócić do dobrze nam znanych z poprzedniej części bohaterów. Za książkę dziękuję Wydawnictwu Smak Słowa. Polecam fanom dobrych skandynawskich kryminałów.

Księga szubienic
Thomas Enger0
Okładka ksiązki - Księga szubienic

NA POCZĄTKU BYŁA KREW Dziwny zamach: Evie udaje się przeżyć próbę zabójstwa, do której dochodzi w jej własnym domu. Obok niej na podłodze w salonie leży...

Żądza krwi
Thomas Enger0
Okładka ksiązki - Żądza krwi

Brutalne morderstwo pensjonariuszki domu starców szokuje mieszkańców Oslo. Detektyw prowadzący śledztwo szybko orientuje się, że nie była to przypadkowa...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski