Zarządzanie architekturocentrycznym procesem tworzenia oprogramowania

Planowanie architekturocentrycznego procesu tworzenia oprogramowania jest bardzo ważne. Wykorzystanie dobrze opracowanej architektury oprogramowania zapewnia terminową realizację danego przedsięwzięcia, i to w ramach założonych kosztów, przy jednoczesnym spełnieniu wymagań stawianych oprogramowaniu.Książka jest przeznaczona dla studentów informatyki, czyli przyszłych potencjalnych pracowników firm programistycznych, dla kierowników przedsięwzięć i architektów oprogramowania.Dowiedzą się z niej, jak uwzględniać architekturę w ustalaniu harmonogramów, opracowywaniu kosztorysu prac, podejmowaniu decyzji doty-czących zakresu prac i kierowaniu zespołem twórców oprogramowania, żeby osiągnąć sukces. Poznają każdy kamień milowy skutecznego zarządzania przedsięwzięciem programistycznym, czyli planowanie zadań, organizację pracy, realizację oprogramowania i ocenę prac. Znajdą tu mnóstwo praktycznych porad na takie tematy, jak:- posługiwanie się architekturą w celu ustalenia organizacji przedsięwzięcia;- opracowywanie realnych harmonogramów prac;- stosowanie analizy globalnej przy planowaniu całego przedsięwzięcia i etapu testowania oprogramowania;- planowanie przebiegu prac i decydowanie o terminie przekazania oprogramowania do eksploatacji;- dbanie o kulturę pracy;- tworzenie wydajnego zespołu;- radzenie sobie z ryzykiem i unikanie niemiłych niespodzianek;- określenie, na czym ma polegać sukces danego przedsięwzięcia.Wszystkie przedstawione w książce metody i problemy są zilustrowane rzeczywistymi przykładami. Dokładne prześledzenie ich ułatwi czytelnikowi zrozumienie wyzwań, jakie musi podejmować twórca oprogramowania.

Informacje dodatkowe o Zarządzanie architekturocentrycznym procesem tworzenia oprogramowania:

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
Data wydania: b.d
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 9788320429787

Kup książkę Zarządzanie architekturocentrycznym procesem tworzenia oprogramowania

Zarządzanie architekturocentrycznym procesem tworzenia oprogramowania - opinie o książce

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung