Zapiski luzaka. Natan wymiata

Ocena: 4 (1 głosów)

Natan zabujał się w nowej koleżance, Ruby. A kiedy jego komiks z Randym Betancourtem w roli głównej stał się przebojem szkolnej gazetki, spotkała go kara dotkliwsza od kozy... Czy Natan sobie poradzi? I czy doroczny mecz Błotnego Frisbee zakończy się triumfem, czy blamażem?

Uwaga, fani ,,Dzienniczka cwaniaczka"! Oto Natan, samozwańczy geniusz, który bez wątpienia NIE JEST ulubieńcem nauczycieli!

Lincoln Peirce - pisarz, autor komiksów. Studiował rysunek, malarstwo i rzeźbę, później sam uczył plastyki w Xavier High School w Nowym Jorku. Mieszka z żoną i dwójką dzieci w Portland.

Pierwszy komiks z Natanem powstał w 1991 roku i do tej pory pojawił się w 250 amerykańskich czasopismach. Codziennie jest prezentowany także na stronie gocomics.com. W ,,Zapiskach luzaka" elementy komiksowe uzupełnia tradycyjna narracja.

Informacje dodatkowe o Zapiski luzaka. Natan wymiata:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2017-07-12
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788310131133
Liczba stron: 224
Tytuł oryginału: Big Nate Blasts Off

więcej

Kup książkę Zapiski luzaka. Natan wymiata

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Zapiski luzaka. Natan wymiata - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2017-07-18, Ocena: 4, Przeczytałem,
AMORY, BŁOTO I KOMIKSY Oto nadeszła chwila, której bali się wszyscy fani serii. „Zapiski Luzaka” właśnie doczekały się swojego finału! Jak ogłosił autor, chociaż publikowane w Stanach Zjednoczonych w formie pasków komiksy z przygodami Natana nadal będą się ukazywały, książki o jego przygodach kończą się właśnie na tym oto ósmym („Pogromcy nudów” nie były bowiem powieścią) tomie. Szkoda, jednak warto docenić, że „Natan wymiata” trzyma poziom i dostarcza solidnej porcji dobrej zabawy na skrzyżowaniu komiksu i literatury. Co tym razem czeka na naszego szalonego ucznia, miłośnika komiksów (szczególnie tych obśmiewających szkolną rzeczywistość, które sam przecież tworzy) i samozwańczego geniusza? Po latach kochania Jenny, która jednak traktowała go jak powietrze – a właściwie coś, co powietrze jej psuje, chłopak zakochuje się w szkolnej koleżance, Ruby. Ta o dziwo nie jest do niego wrogo nastawiona, a nawet śmieje się z jego zabawnych rysunków, ale niestety Natan nie jest jedynym chłopakiem coś do niej czującym. Randy Betancourt, szkolny łobuz, także uległ jej urokowi, a nasz bohater zdecydowanie wolałby mieć mniej groźnego rywala. To oczywiście nie koniec trosk. Komiksy tworzone przez Natana jak zwykle dostarczają mu kolejnych kłopotów, ale tym razem dodatkowa godzina spędzona w kozie może być najlepszym z tego, co spotka go za tę twórczość. Do tego zbliża się coroczny mecz Błotnego Frisbee, a ponieważ szkoła chłopca nie wygrała go od lat, szykuje się kolejna porażka. A może jednak nie? Gdy na jaw wychodzą fakty z przeszłości ojca Natana związane z tą właśnie grą, wszystko nagle staje się możliwe! Żal, że to już ostatni tom jest tym większy, że zabawa jaką oferuje jest naprawdę znakomita. Coś w sam raz dla miłośników „Dziennika cwaniaczka” czy „Mikołajka”. Szkolne życie, dziecięcy bohaterowie, ich niezawodna logika, ciągłe kłopoty i duża dawka humoru sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem. Na tle innych podobnych tytułów przygody Natana wyróżnia fakt, że są w równym stopniu powieścią, co komiksem. W końcu jego autor Lincoln Peirce tworzy także paski komiksowe do gazet – oczywiście z Natanem. Tekst powieści jest jak zwykle lekki, prosty i przyjemny, ale na pewno nie infantylny. To w końcu satyra, mimo że przeznaczona dla dzieci. Strona graficzna jest podobna: cartoonowa prostota, lekkość i czystość kreski jest charakterystyczna dla gazetowych historyjek, ale w wersji książkowej także sprawdza się dobrze. Rysunkom przydałoby się jej nieco więcej brudu, jak w pracach Charlesa M. Schultza, ale i tak są udane i pasują do treści. W skrócie, na czytelników czeka dużo dobrej zabawy. Tak komiksowej, jak i książkowej. I to nie tylko dla najmłodszych. Dlatego też polecam tę serię Waszej uwadze. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/07/18/zapiski-luzaka-8-natan-wymiata-lincoln-peirce/
Link do opinii
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy