Zakochana sister, tom 6

Szósty tom humorystycznej serii familijnej o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine.

Życie ze starszą sister składa się nie tylko ze wspólnych zabaw i radosnych chwil, lecz także z kłótni, a nawet bijatyk. Co jednak zrobić, kiedy starsza siostra ma dla ciebie coraz mniej czasu? I to nie dlatego, że musi się uczyć czy wciągnęło ją jakieś hobby... ale z powodu chłopaka! Przecież wiadomo, że chłopcy brzydko pachną, są głupi i ciągle hałasują! Co powinna zrobić młodsza siostra, aby znów mieć tę starszą tylko dla siebie?

Jednostronicowe historie o dwóch siostrach są tworzone przez scenarzystę Christophe'a Cazenove'a (autora tekstów do niemal 40 serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz scenarzystę i rysownika Williama Maury'ego, który oprócz Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz do kilku innych cykli.

Informacje dodatkowe o Zakochana sister, tom 6:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017-02-15

Kup książkę Zakochana sister, tom 6

Zakochana sister, tom 6 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dizzy
Dizzy
Przeczytane:2017-03-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 80 książek 2017,

Seria komiksów Sisters jest jedną z moich ulubionych. Ukazuje naturalną i często zabawnie konfliktową egzystencję dwóch sióstr: kilkuletniej Marine oraz nastoletniej Wendy. Szóstego tomu, opowiadającego poniekąd o młodzieńczej miłości, szczególnie nie mogłam się doczekać. Nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać po zazdrosnej o siostrę blondyneczce, której głowa jest zawsze pełna niespodziewanych pomysłów! Jak pokona chłopaka Wendy? Czy Maksencjusz stanie z nią do walki o względy starszej siostry? Musiałam się o tym przekonać jak najszybciej! Pierwszą rzeczą, która zachwyciła mnie w szóstym tomie jest niezwykle kolorowa i wesoła okładka. To doprawdy przepiękna grafika, idealnie obrazująca tematykę i to, czego można doświadczyć w tej części: miłości i rywalizacji. Nie mam tu na myśli jedynie zauroczenia Wendy i Maksencjusza, ale i siostrzaną sympatię, którą darzą się obie bohaterki. Dziewczyny, choć zdają się na co dzień nienawidzić, w krytycznych momentach są dla siebie niezastąpionym wsparciem.  Marine, jak przystało na kilkuletnią dziewczynkę, nie potrafi zrozumieć zainteresowania Wendy Maksencjuszem. W końcu to CHŁOPAK, a chłopacy są okropni, prawda? Blondyneczka nie rozumie także kilku innych rzeczy, m.in. dlaczego jej siostra spędza tyle czasu w łazience. Poszukuje tam nawet ukrytego telewizora, ale niestety - nic nie znajduje. Starając się pojąć siostrę oraz fajność chłopaków, wielokrotnie psuje plany siostry, ale i... jest przy niej, gdy ta jej potrzebuje. Marine, choć jest dość głupiutką istotką, jest również najpoczciwszą i najweselszą dziewczynką, której nie da się nie kochać.  Och, nie płacz. Księżyc nie ma siostry, która by go pocieszyła. Ty masz.
Sisters 6: Zakochana sister jest nieco dojrzalsza pod względem treści od pozostałych. Oczywiście nie brakuje tu humoru, wręcz wylewa się on z każdej strony, ale autorzy zdecydowanie starali się wnieść do niego nieco ciekawych konkluzji, wspaniale podsumowujących młodzieńcze zauroczenie oraz siostrzaną więź - Wendy i Marine nic nie poróżni, a ich konflikty to na swój sposób rozrywka, bez której dni byłyby smutne. Jestem zachwycona tym tomem i już z utęsknieniem wypatruję kolejnej części, tym razem zapowiadającej się iście wakacyjnie. A Wam, drodzy czytelnicy, serdecznie polecam nie tylko ten tom, ale i całą serię. W zakładce "Książki i komiksy" odnajdziecie również linki do recenzji pozostałych tomów serii Sisters. Naprawdę warto do niej zajrzeć, poprawia humor i daje dużo ciepełka!

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2017-03-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
"Muszę przyznać, że naprawdę dobrze bawiłam się podczas lektury tego komiksu. Obie dziewczynki są tak sympatyczne, a ich przygody tak zabawne, że nie sposób nie polecić wam tej pozycji. Zatem jeśli macie ochotę poprawić sobie humor, czasem nawet roześmiać się do łez, sięgnijcie po ,,Zakochaną sister". Dobra zabawa gwarantowana." Pełna opinia na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/sisters-6-zakochana-sister-william-cazenove/
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2017-02-18, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
SIOSTRY I... CHŁOPAKI! Tak, tak w życiu naszych szalonych sióstr dochodzi do wielkich zmian. Ale czy to rzeczywiście będą zmiany aż tak wielkie? Jedno pozostaje pewne: Wendy i Marine nikomu nie pozwolą się nudzić. Ani sobie nawzajem, ani chłopakom, którzy pojawiają się w ich życiu, ani tym bardziej czytelnikom! Wendy i Marine, to siostry dzielone przez niewielką, ale zawsze przepaść wieku. Różni je więc bardzo wiele, od zainteresowań, po podejście do codziennych spraw i rozumienie otaczającego je świata. Jest jednak jedna rzecz, która je łączy - uwielbienie w płataniu sobie nawzajem psot. Kiedy Wendy znajduje sobie chłopaka o imieniu Maksencjusz, zaczyna udawać, że to nikt więcej, jak kolega. A że odprowadza ją po szkole do domu? Cóż, przecież nie można chodzić samotnie, prawda? Marine bierze więc z niej przykład i... Nikt nie mówił, że chłopak musi Cię odprowadzać do domu dobrowolnie? Gorzej, jak to jego nie będzie miał kto odprowadzić! A to jedynie część z wielu przezabawnych sytuacji, jakie stają się udziałem sióstr! Zabawa więc jak zwykle jest przednia. I potrafi rozweselić w ponury dzień. Bo jak tu nie uśmiechnąć się, kiedy spełnieniem marzeń o idealnym facecie (czułym, słodkim, zabawnym i mówiącym po kilka razy dziennie Kocham Cię) okazuje się (przynajmniej zdaniem Marine) powtarzający te właśnie słowa pluszowy miś przyozdobiony napisem ,,czuły słodziak"? Albo kiedy młodsza z dziewczyn dochodzi do wniosku, że jej siostra tyle przesiaduje przed lustrem bo... nie, to jednak musicie sami przeczytać! A jeśli się na to zdecydujecie, na pewno nie będziecie żałować, nie ważne czy macie starsze/młodsze rodzeństwo, czy też jesteście jedynakami. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, wystarczy że ma ochotę się pośmiać i lubi współczesne europejskie komiksy. Seria ,,Sisters" posiada jednak pewien element, który bawi odbiorców w równej mierze co krótkie, jednostronicowe humoreski z życia bohaterek. Element dostarczający całego mnóstwa zabawy przede wszystkim starszym odbiorcom. A są nim oczywiście odniesienie do znanych dzieł i popkultury widoczne w tle. Odnajdowanie ich staje się dodatkową przyjemnością i dostarcza wiele radości. Warto także wspomnieć kilka słów o rysunkach. Te bowiem, choć nowoczesne i wzbogacone o komputerowo kładziony kolor, zachowały w sobie dużo z francuskiej klasyki. Mi osobiście nieodzownie kojarzą się z inną humorystyczną serią, z tym że skierowaną do chłopców - ,,Titeufem". Co warto wspomnieć na poziomie scenariusza ,,Sisters" przypomina jeszcze jeden chłopięcy cykl, ,,Kida Paddle". Oba tytuły są od dawna pozycjami kultowymi, ale losy Wendy i Marine można śmiało postawić na półce obok nich. Dlatego też jeśli lubicie lekkie, zabawne, niezobowiązujące komiksy familijne, ,,Sisters" to tytuł dla Was. Nie wahajcie się zatem i sięgnijcie po niego. Dobrze jest się czasem trochę pośmiać. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/02/18/sisters-6-zakochana-sister-christophe-cazenove-william-maury/
W centrum uwagi, tom 5
William Maury0
Okładka ksiązki - W centrum uwagi, tom 5

Piąty tom humorystycznej serii familijnej o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine.  Nie ma to...

Pełne energii, tom 10
William Maury0
Okładka ksiązki - Pełne energii, tom 10

Dziesiąty tom humorystycznej serii o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Wreszcie nadeszły wakacje...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung