Z miłości do gotowania

Jak sama pisze we wstępie: „Uwielbiam gotować niebanalne dania... o czym, Drodzy Czytelnicy, sami możecie się przekonać, sięgając po moje przepisy. Mam nadzieję, że dzięki nim uda Wam się odkryć ciekawe potrawy, które zainteresują zarówno kulinarnych tradycjonalistów, jak i miłośników poszukiwania nowych doświadczeń w kuchni. Chciałabym, aby moja książka zachęciła Was do gotowania, próbowania i kuchennych eksperymentów”.

W książce znajdziemy przepisy na dania wytrawne i słodkie, kreatywnie podzielone na kilka rozdziałów: Na co dzień, Przy rodzinnym stole, Z jednego gara, W Galowym Fartuszku, Na stolnicy, Fabryka Cukiernika. I tak wśród przepisów pojawią się zarówno pomysły na szybkie śniadania, obiady dla całej rodziny, ale również rozdział poświęcony przetworom i bardziej wyszukane dania z dziczyzny, czy owoców morza.

Przy przepisach w książce znajdziemy również porady, które przydadzą się każdej osobie stawiającej pierwsze kroki w kuchni. Dowiemy się jak prawidłowo usmażyć filet z ryby oraz jakiej temperaturę powinny mieć składniki ciasta drożdżowego.

Charakterystyczną cechą proponowanej przez Magdę kuchni jest różnorodność potraw stworzona przy użyciu podstawowych składników: „Uważam, że im mniej składników, tym większa kreatywność w kuchni!”. Dzięki temu przepisu stają się przejrzyste, a produkty do ich przygotowania dostępne są niemal w każdym sklepie.

Magda, sama przyznaje, że najlepiej czuje się w „kuchni inspirowanej uczuciami do bliskich osób, doprawionej świeżymi ziołami i w niebanalnych zestawieniach smakowych”, a czytelnikom i fanom życzy do inspirowania się jej pomysłami oraz gotowania nie z przymusem, ale przyjemnością!

Informacje dodatkowe o Z miłości do gotowania:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2016-12-07
Kategoria: Kuchnia
ISBN: 978-83-8053-176-5

Kup książkę Z miłości do gotowania

Z miłości do gotowania - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski