X-Men. Era Apocalypse'a #4: Zmierzch

Profesor X nie żyje! Alternatywny świat, który powstał w następstwie tej tragedii, jest mroczną dystopią rządzoną przez wiecznego Apocalypse'a i jego akolitów. Liczy się w nim jedynie przetrwanie najsilniejszych mutantów, ludzkość zaś skazana jest na wyginięcie.

Jest jednak nadzieja na naprawienie historii - szalony plan Magneto, który nabiera kształtów dzięki uporowi i poświęceniu X-Men. Niestety, obłąkany despota krzyżuje im szyki, więżąc Magneto w swojej cytadeli. Zdesperowani X-Men przypuszczają atak na centrum władzy Apocalypse'a, aby uwolnić swojego przywódcę, wysłać Bishopa do przeszłości i przywrócić pierwotną rzeczywistość, zanim dosięgnie ich nuklearna zagłada zgotowana przez Wysoką Radę Ludzi. W tym rozpaczliwym wyścigu z czasem X-Men ryzykują nie tylko życiem, ale także losem całego wszechświata. Pytanie, kogo zniszczą w pierwszej kolejności - Apocalypse'a czy siebie samych? Świat mutantów już nigdy nie będzie taki sam!

ERA APOCALYPSE'A: ZMIERZCH to czwarty i ostatni tom przełomowej dla uniwersum mutantów historii z lat dziewięćdziesiątych i prawdziwa wizytówka największych talentów pracujących w amerykańskiej branży komiksowej tamtych lat.

Informacje dodatkowe o X-Men. Era Apocalypse'a #4: Zmierzch:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-07-12, Ocena: 4, Przeczytałem,

Koniec pewnej ery

X-Men. Era Apocalypse'a, legendarny mutancki event, właśnie dobiegła końca. Czwarty i ostatni tom tej opowieści ukazał się już na polskim rynku i chociaż teraz historia ta robi zdecydowanie mniejsze wrażenie niż przed laty, bo i zestarzała się sporo, i trochę jest przeciągnięta, wciąż to jednak kawał dobrego komiksu, który poznać warto. I wypada, choćby ze względu na jego legendarny już status.

Kredki w dłoń. Wozy strażackie i inne pojazdy
opracowanie zbiorowe 0
Okładka ksiązki - Kredki w dłoń. Wozy strażackie i inne pojazdy

Weź do ręki ulubione kredki i pokoloruj wóz strażacki i inne pojazdy! Na pokolorowanie czeka również wóz policyjny, karetka, czołgi i ciężarówki. Pora...

Weterynarz Ela
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Weterynarz Ela

Jest pani weterynarz, co ma na imię Ela, zwierzęta ją kochają - pomocy im udziela. Lekarką jest wspaniałą - na wszystko znajdzie sposób i ma pacjentów...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung