Wzorce zwyciężania tom 2. Krytyczne bitwy wielkich mocarstw

,,Zwycięstwo należy, do wytrwalszego!"

Te słowa Napoleona najlepiej opisują zespół cech, które powinien przejawiać dowódca zwyciężający w bitwach. Postronni zwykle nie rozumieją technik i sztuczek, z których ,,szczęśliwiec" buduje swoją drogę ku zwycięstwu. Autor Sztuki wojny pisze:

,,Niechaj dostrzeże świat cały mą zwycięzcy Formę, nikomu zasię Formy poznać nie wolno, przez którą do zwycięstwa dotarłem".

Historyczne bitwy i operacje wojskowe

Dziesiątki przykładów, kontrprzykładów oraz ich analizy Jak zwycięzcy i przegrani rozumieli własny sukces i porażkę? Jak rozumiemy je my - wyposażeni we współczesne koncepcje i perspektywę czasu? Jak ,,mieć szczęście" za każdym razem?

W formułowaniu odpowiedzi wspomagają czytelnika dwaj specjaliści. Plebaniak to miłośnik historii wojskowości i ekspert w zakresie forteli oraz psychologii konfliktu. Drugim jest planista GROM-u, a przy tym ekspert ds. bezpieczeństwa, który praktyczne doświadczenie bojowe zdobywał pracując z najlepszymi zespołami sił specjalnych świata.

Ten tandem stworzył repozytorium dobrych i złych przykładów na to, jak zwyciężać i dominować nad przeciwnikiem w każdym aspekcie.

Informacje dodatkowe o Wzorce zwyciężania tom 2. Krytyczne bitwy wielkich mocarstw:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2024-05-31
Kategoria: Socjologia, filozofia

Tagi: geopolityka Stosunki międzynarodowe

Kup książkę Wzorce zwyciężania tom 2. Krytyczne bitwy wielkich mocarstw

Starożytna mądrość chińska w sentencjach
Piotr Plebaniak0
Okładka ksiązki - Starożytna mądrość chińska w sentencjach

Pijąc wodę, pamiętaj o źródle ,,Książka ta jest przeglądem najpiękniejszych, moim zdaniem, i najbardziej znanych sentencji, cytatów, passusów oraz...

Siły psychohistorii. Zrozumieć wczoraj, by zawładnąć jutrem
Piotr Plebaniak0
Okładka ksiązki - Siły psychohistorii. Zrozumieć wczoraj, by zawładnąć jutrem

,,Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, będą zmuszeni ją powtórzyć". A ci, którzy ją pamiętają, będą zmuszeni stać i bezsilnie patrzeć, jak powtarzają...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski