Wpraw się w ruch

Często masz ochotę coś zrobić, a nie siedzieć przed telewizorem i objadać się chipsami. Albo ze względów zdrowotnych powinieneś schudnąć, ale nie wiesz, jak to zrobić.

Jak zacząć? Po prostu "Wpraw się w ruch"!

Treningi Cię przerażają? Myślisz, że wiążą się one z poświęceniem wielkiej ilości czasu, męczarnią i wydatkami? Na szczęście Dariusz Miko, autor książki "Wpraw się w ruch" znalazł na to sposób. Możesz ćwiczyć na siłowni, korzystać z planów treningowych, jak i trenować w domu - z wielkimi sukcesami, które sprawią, że nabierzesz więcej energii do działania, do życia.

O czym w takim razie jest ta publikacja?

Książka dotyczy aktywności fizycznej, którą chcą podjąć najczęściej osoby zainteresowane zdrowym stylem życia lub odchudzaniem. Napisana jest prostym, zrozumiałym językiem. Ujmuje temat kompleksowo. Skorzysta z niej każdy, gdyż jest tak zorganizowana, że zarówno osoby, które dopiero chcą zacząć się zdrowo ruszać, jak i te bardziej zaawansowane znajdą tu dla siebie zestawy ćwiczeń i praktyczne wskazówki.

Publikacja motywuje do działania, pokazuje, jak zacząć, nie wymaga tworzenia specjalnych warunków wystarczy zacisze domowe i kilka prostych przyrządów przygotowanych samodzielnie (np. hantle z butelek). Jako dietetyk autor zawarł w książce także podstawowe informacje o zdrowym odżywianiu.

Dla kogo jest ta książka?

Dla każdego, kto chce schudnąć i wie, że musi włączyć do swojego stylu życia fizyczną aktywność, ale nie wie za bardzo, od czego zacząć, jak bezpiecznie rozpocząć proste ćwiczenia; kto chce zacząć prowadzić zdrowy tryb życia aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie są dla nich ważnymi aspektami życia; kto chce wesprzeć proces odchudzania się ćwiczeniami; chce prowadzić zdrowy, aktywny styl życia oraz poprawić swoje samopoczucie, zwiększyć kondycję, polepszyć ogólny stan zdrowia.

Co znajdziesz w książce?

Kompleksowe podejście do aktywności fizycznej dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy;

Stopniowanie trudności wykonywanych ćwiczeń od najbardziej naturalnych (jak marsz, jazda na rowerze) do tych skierowanych na konkretne partie mięśniowe;

Autor pokazuje, jak można w domu stworzyć sobie proste przyrządy do ćwiczeń nie trzeba Wpraw się w ruchkoniecznie chodzić na siłownię;

M.in. takie informacje jak:

jak trening wpływa na organizm (zalety aktywności fizycznej),

jak zrobić rozgrzewkę i dlaczego jest ona ważna,

jak prawidłowo oddychać podczas wykonywania ćwiczeń,

zakwasy o czym świadczą i jak je redukować,

różne rodzaje treningów: aerobowy, interwałowy, siłowy, izometryczny co daje każdy z nich,

jaki rodzaj treningu wybrać,

jak zapewnić sobie równomierny rozwój,

jak rozpocząć,

Rysunki pozwalają lepiej zrozumieć każde ćwiczenie, zapoznają z budową ciała i nazewnictwem.

Zobacz, co autor pisze o sobie i o książce:

Mam bardzo wiele zainteresowań, m.in. zdrowe odżywianie i różne dyscypliny sportowe, czyli zdrowy tryb życia, który praktykuję i zdecydowanie polecam Dariusz Mikokażdemu. Postanowiłem napisać tę książkę, gdyż wiem, z jaką niechęcią ludzie podchodzą do aktywności fizycznej, nie wiedząc przy tym, jak podejść do swojego problemu w optymalny sposób.

Cała wiedza w niej zawarta jest oparta o moje wieloletnie doświadczenie i wiedzę nabytą w praktyce przez liczne metody prób i błędów oraz testowanie na sobie różnych mniej lub bardziej skutecznych sposobów na odchudzanie. Wszystko to pozwala mi spojrzeć w unikatowy sposób na problemy z wagą i przedstawić Ci mój punkt widzenia na ten temat.

Dlatego też w książce znajdziesz bardzo dużo różnych informacji, wiele unikatowych wskazówek, przemyśleń i porad, czyli wszystko, co jest Ci potrzebne do kompleksowego podejścia do problemu z odchudzaniem, dzięki czemu nowa droga, jaką obierzesz, będzie zdecydowanie łatwiejsza. Jestem pewien, że dzięki tej całej unikatowej wiedzy osiągniesz swój prywatny życiowy sukces, co pozwoli Ci stać się lepszą osobą i może z kolei pomóc komuś innemu w przyszłości, co bardzo by mnie ucieszyło. Dariusz Miko

Dzięki tej książce:

Zaczniesz się zdrowo ruszać;

Nie będziesz mógł stosować wymówek: nie wiem, jak zacząć, nie mam pieniędzy na siłownię, gdyż książka pokaże Ci jak zacząć aktywność od prostych ćwiczeń wykonywanych w domu lub na świeżym powietrzu;

Dostaniesz praktyczną i przetestowaną wiedzę (autor od wielu lat trenuje, a z zamiłowania i wykształcenia jest dietetykiem);

Poznasz różne rodzaje treningu;

Poczujesz się lepiej ze świadomością, że robisz coś dobrego dla siebie;

Poprawisz swój stan zdrowia i kondycję;

Poznasz różne rodzaje treningów i ich znaczenie w podjętej aktywności.

Informacje dodatkowe o Wpraw się w ruch:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-02-26
Kategoria: Sport

Kup książkę Wpraw się w ruch

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski