Witchy Mama. Magiczne macierzyństwo

Magia macierzyństwa dla współczesnych czarownic

Autorka tego niezwykłego poradnika, a zarazem przedstawicielka młodego pokolenia wiedźm, Natalia Turska, poprowadzi cię przez niezwykły czas ciąży. Pomoże ci przygotować się na przybycie dziecka w harmonii ze sobą i z naturą.

Znajdziesz tu magiczne inspiracje oraz naturalne sposoby, które pomogą ci pokonać stres i zmęczenie, odpędzić złe sny, ukoić ból, stworzyć magiczny dom oraz osiągnąć wewnętrzną równowagę. Sprawdzone rytuały, medytacje i afirmacje pozwolą ci wyciszyć umysł. Odkryjesz kamienie, kryształy, zapachy i kolory, które wzmocnią twoją energię i wniosą wibracje na wyższy poziom. Dowiesz się także, jak unikać złego oka i stosować zaklęcia ochronne.

Połącz się ze swoim ciałem podczas ciąży poprzez magię i medytację. Przyciągnij szczęście do siebie i swojej rodziny. Odkryj potęgę natury, która daje o sobie znać w tym najbardziej pierwotnym, ale i najbardziej niezwykłym życiowym rytuale.

Informacje dodatkowe o Witchy Mama. Magiczne macierzyństwo:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2023-02-22
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Witchy Mama. Magiczne macierzyństwo

Witchy Mama. Magiczne macierzyństwo - opinie o książce

Avatar użytkownika - Merry
Merry
Przeczytane:2023-07-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2023, 52 książki 2023,

Jak pewnie zauważyliście zdarza mi się sięgać po różnego rodzaju poradniki. Lubię czerpać z nich ciekawostki, a niekiedy wykorzystywać wskazówki w życiu. Jakiś czas temu trafiła do mnie ,,Witchy Mama. Magiczne macierzyństwo" autorstwa Natalii Turskiej znanej w sieci jako Paranormalia. Chociaż nie jestem w ciąży, z ciekawości zapoznałam się z tym, co ma do przekazania ten poradnik.

Autorka skupia się głównie na poprowadzeniu kobiet przez czas ciąży. Od poczęcia do rozwiązania i w pierwszych tygodniach po porodzie. Na wstępie zaznaczę, że podkreśla, jak ważna jest stała opieka lekarska i konsultowanie wszelkich dolegliwości ze specjalistą. Oczywiście, dzieli się też wiedzą na temat rytuałów, medytacji, ochrony, ziół, czy kryształów, które wspomagają ten magiczny czas. Nie brakuje też informacji na temat odczytywania pewnych znaków, jak chociażby interpretacja snów.

Autorka w bardzo przystępny sposób przekazuje zdobytą przez siebie wiedzę. Dzięki temu poradnik ten czyta się jak książkę z wciągającą fabułą. Podoba mi się to, jak zwraca uwagę na pozytywne nastawienie kobiety w ciąży. Jak ważny jest nastrój, brak stresu i dbanie o siebie. Poradnik jest także wzbogacony o różnego rodzaju przesądy związane z ciążą, które, jak sama autorka wskazuje, warto potraktować z przymrużeniem oka, jako ciekawostki. Wspomnę jeszcze o rysunkach, które idealnie komponują się z treścią na danej stronie. Poza tym znajdziecie tutaj sporo przepisów odpowiednich dla przyszłych mam (i nie tylko). Są to przepisy związane z porami roku czy na aromatyczne kąpiele.

Ten cały zestaw informacji, wskazówek, ciekawostek stanowi naprawdę obszerne, a jednocześnie przystępne kompendium wiedzy dla każdej kobiety w ciąży. Myślę, że nawet te panie, które sceptycznie podchodzą do ezoteryki, znajdą coś dla siebie. Wszystkie opisane metody wspomagające czas ciąży są naturalne i bezpieczne. Pomagają się uspokoić, znaleźć wewnętrzną równowagę i oczyścić umysł.

,,Witchy Mama. Magiczne macierzyństwo" to pozycja nie tylko dla przyszłych i obecnych mam. Myślę, że każda kobieta znajdzie tutaj wiele ciekawych dla siebie informacji niezależnie od tego, w jakim stanie się znajduje i ile ma lat. Czas spędzony z tym poradnikiem był dla mnie naprawdę wartościowy. Jeżeli uważacie, że to książka z cyklu szarlataństwa i bzdurnego "czary-mary" to nie tym razem. Z tej pozycji można wyciągnąć naprawdę wiele cennych wskazówek. Z pewnością będę do niej wracać. Polecam.

Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Kobiecym

"Witchy mama. Magiczne macierzyństwo" to książka Natalii Turskiej wydana przez Wydawnictwo Kobiece.

Sprowadzenie na świat nowego istnienia wiąże się z wielką odpowiedzialnością. Wiele kobiet przeraża chociażby etap planowania ciąży, nie mówiąc już o samym byciu w ciąży. Natomiast, gdy jesteś samoświadomą wiedźmą w XXI wieku, martwisz się nie tylko o aspekty przyziemne, ale też duchowe i energetyczne.

Natalia Turska jest blogerką i youtuberką, którą zaczęłam obserwować jeszcze przed jej etapem bycia, czy samego planowania bycia matką. Z jej kanału Paranormalia zawsze mogłam się dowiedzieć wielu ciekawych i przydatnych rzeczy, czytając jej książkę, nie mogło więc być inaczej.

"Witchy mama" porusza mnóstwo istotnych kwestii, a także mówi o zagadnieniach, o których wie niewiele osób niemyślących o ciąży, bądź zaczynających swoją wielką przygodę z tworzeniem drugiego człowieka. I chociaż osobiście aktualnie nie planuję podążania drogą, w której mam być matką, mogłam wyciągnąć dla siebie wiele przydatnych informacji, przepisów czy rytuałów, chociażby na odprężenie, ochronę własnej energii czy przyciągnięcia do siebie pożądanych energii.

Natalia Turska prowadzi czytelnika w swoich zapiskach od planowania tego, kiedy najlepiej jest zajść w ciążę, poprzez to, jak najlepiej zadbać o siebie, tworząc np. sigile, używając konkretnych totemów, minerałów, roślin, run czy metod łagodzenia stresu podczas okresu brzemiennego, po sam poród i połóg oraz życie z dzieckiem w pierwszych miesiącach jego przyjścia na świat. Autorka przekazuje nam informacje o tym, w jaki sposób pracować z energią roślin i zwierząt, jak korzystać z mocy kryształów i run. Przybliża, czym jest magia kuchenna czy magia ochronna i magia kolorów. Natalia Turska pokazuje nam, jak zapamiętywać sny, jak zadbać o higienę snu. Autorka skupia się również na selfcare i na tym, aby nie zatracić swojego JA po porodzie. Na końcu każdego rozdziału znajdziemy też miejsce na własne notatki i przemyślenia.

Bardzo podobał mi się rozdział o magii kuchennej, o podążaniu za naturalnym rytmem przyrody, o dostosowaniu własnego jadłospisu do Koła Roku. Autorka przedstawia pokrótce filozofię poszczególnych świat oraz przepisy, które można wykorzystać w tym czasie. Nie dość, że faktycznie pasują one pod poszczególne okresy, to jeszcze brzmią niesamowicie. Aż chciałoby się od razu wszystkie wypróbować.

Uważam, że książkę "Witchy mama. Magiczne macierzyństwo" Natalii Turskiej warto przeczytać, nawet jeżeli nie planuje się potomstwa. Zawarte w niej metody oczyszczania czy ochrony są uniwersalne i nawet, jeżeli niektóre aspekty nie przydadzą się nam samym, to zawsze możemy służyć radą i pomocą naszym wiedźmowym (i nie tylko) przyjaciółkom, którym na pewno okażą się pomocne.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska