W niewoli ambicji

Ocena: 5 (4 głosów)
Céline ma dwa lata, kiedy jej ojciec postanawia, że zostanie pianistką. Ma osiem lat, kiedy wygrywa pierwszy konkurs. Nikt z oklaskujących cudowne dziecko nie wie, jaką ceną jest okupiony ten sukces... Całymi latami Céline jest bita, głodzona, zamykana w piwnicy, poniżana. W każdy weekend, kiedy ojciec - szanowany inżynier - jest w domu, drży o swoje życie. Ćwiczy do upadłego, by na scenie błyszczeć w roli genialnej małej pianistki. Jest w niewoli niespełnionych ambicji ojca. Nikt, nawet matka, nie przychodzi jej z pomocą. Céline ma talent, ale z każdym rokiem gra na pianinie jest dla niej coraz większą męczarnią. Fizyczne i psychiczne tortury ojca są coraz bardziej wyrafinowane i perwersyjne. Wreszcie czternastoletnia Céline składa doniesienie do prokuratury. Lecz jej piekło się na tym nie kończy…

Informacje dodatkowe o W niewoli ambicji:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2014-04-11
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-241-4988-9
Liczba stron: 240

więcej

Kup książkę W niewoli ambicji

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

W niewoli ambicji - opinie o książce

Avatar użytkownika - GRZADA
GRZADA
Przeczytane:2015-04-06, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 2015,
Mocna, brutalna prawda o przemocy rodzinnej Dziwi, szokuje, wzrusza.
Link do opinii

Wiele rodziców chce dla swoich dzieci lepszej przyszłości często nie zastanawiając się czy dla nich rzeczywiście jest to wymarzona droga.

W książce Céline Raphaël opisuje swoje dramatyczne dzieciństwo, gdzie ojciec siłą chciał zrobić z niej pianistkę. Była zmuszana do gry na pianinie do późnych godzin nocnych, pozbawiona posiłków i często doznawała przemocy od ojca psychicznej i fizycznej za najdrobniejsze pomyłki. 


Historię Céline czyta się niezwykle szybko, zarwałam noc, aby doczytać ostatnie rozdziały. Najbardziej irytująca była bierność nauczycieli, którzy nic nie podejrzewali, że dziecko chce zwrócić na siebie uwagę. Za minus uważam występujące literówki w książce, które sprawiają, że albo zdanie jest urwane i traci sens. Na szczęście nie było ich dużo. Czytając książkę każdy się przekona czy dziewczyna wyrwała się spod tyranii swojego ojca i znalazła swój wymarzony cel. Książka pokazuje, że talent w jakiejkolwiek dziedzinie to nie tylko praca z jego rozwijaniem,ale także przyjemność, która daje poczucie spełnienia w życiu. Taką małą ciekawostką jest to, że książkę rekomenduje znana piosenkarka Anna Wyszkoni. Warto przeczytać.

Link do opinii
Avatar użytkownika - moniapili
moniapili
Przeczytane:2015-02-17, Ocena: 4, Przeczytałam,
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy