Utracone dzieciństwo

"Wszystko jest tu dokumentem wielkiej klasy, całość zaś stanowi przejmującą relację, pisaną nader wprawnym piórem" - Michał Głowiński. "Niesamowite - doprawdy jedne z najbardziej poruszających wspomnień jakie kiedykolwiek czytałem" - James Atlas, "New York Times".

Informacje dodatkowe o Utracone dzieciństwo:

Wydawnictwo: Nowy Świat
Data wydania: b.d
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-7386-165-3

Kup książkę Utracone dzieciństwo

Utracone dzieciństwo - opinie o książce

Avatar użytkownika - asymaka
asymaka
Przeczytane:2013-07-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki, Mam,
Szczere i pełne obiektywizmu spojrzenie na czas II wojny światowej. Książka, obok której nie mogłam przejść obojętnie, ponieważ opowiada historię dziewięcioletniego chłopca, który na skutek II wojny światowej traci wszystko: poczucie bezpieczeństwa, ojca, beztroskie dzieciństwo. Musi niebywale szybko dojrzeć, stać się bardziej odpowiedzialnym, by pod koniec wojny być już osobą dojrzałą. To, co przeżył, czego doświadczył, zmieniło go i zahartowało, ale też obraz tych dni, bezsilności i niesprawiedliwości, jaka była wtedy na porządku dziennym odcisnęły na nim swe piętno i nie pozwoliły o sobie zapomnieć.
Avatar użytkownika - ARTa
ARTa
Ocena: 6, Czytam,
Przejmująca historia chłopca, który został zmuszony do szybkiego wkroczenia w dorosłość ze względu na wojnę i swe pochodzenie. Bardzo dobra.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski