Ultimate Marvel to najpełniejsze kompendium wiedzy o legendarnym świecie komiksów Marvela. Historie ulubionych superbohaterów, potężnych arcyłotrów, genialnych naukowców i nieobliczalnych szaleńców, najodleglejsze zakątki multiwersum, nowinki technologiczne, ciekawostki o pojazdach i uzbrojeniu, kosmiczne mocy i magiczne - każdy komiksomaniak znajdzie tu coś dla siebie.

Informacje dodatkowe o Ultimate Marvel. Encyklopedia superbohaterów, arcyłotrów, technologii i pojazdów. Edycja specjalna:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2018-11-28
Kategoria: Encyklopedie, słowniki, leksykony
Tytuł oryginału: Ultimate Marvel

Kup książkę Ultimate Marvel. Encyklopedia superbohaterów, arcyłotrów, technologii i pojazdów. Edycja specjalna

Ultimate Marvel. Encyklopedia superbohaterów, arcyłotrów, technologii i pojazdów. Edycja specjalna - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-06-26, Ocena: 5, Przeczytałem,

SUPERHERO VACATIONS

Zbliżają się wakacje – właściwie przez pandemię koronawirusa trwają już od jakiegoś czasu – a ja od kilku tygodni co jakiś czas staram się polecić Wam lektury (i nie tylko) na ten czas. I nie inaczej jest tym razem. Zazwyczaj staram się wybierać dla Was klasyczne rzeczy, warte przypominania, dziś na tapetę biorę jednak pozycję zupełnie inną, a konkretnie „Ultimate Marvel: Encyklopedia superbohaterów, arcyłotrów, technologii i pojazdów”. Z wakacjami na pierwszy rzut oka się nie kojarzy (chociaż ja jestem innego zdania, ale o tym dalej), niemniej absolutnie warta jest poznania. Nie tylko zresztą w trakcie tych letnich miesięcy.

Witajcie w świecie Marvela. Chociaż oficjalnie narodził się na początku lat 60. XX wieku, wraz z premierą pierwszego zeszytu „Fantastycznej Czwórki”, jego korzenie sięgają aż trzech dekad dalej. Przez te lata wszystko to rozrosło się w prawdziwy wszechświat, pełen wzajemnych zależności, niespotykanych nigdzie technologii i tym, podobnych kwestii. Gotowi je odkryć?

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski