reklama

Tysiąc mózgów w twojej głowie. Nowa teoria inteligencji

Jeśli zdarza wam się zjeść ciasto, chociaż bardzo usilnie myśleliście o tym, że nie powinniście tego robić, mam dla was dobrą wiadomość - to nie kwestia waszej słabej woli, po prostu wasz ,,stary" mózg po raz kolejny wygrał walkę z nowym.

Tak, macie w głowie więcej niż jeden mózg. Być może macie ich nawet tysiące.

Jak to możliwe.

Rewolucyjna teoria inteligencji tysiąca mózgów, która zachwyciła Billa Gatesa i Richarda Dawkinsa, tłumaczy, że ludzki mózg początkowo skupiał się wyłącznie na rywalizacji i prymitywnym przetrwaniu. Dopiero potem nauczył się wykorzystywać układy odniesienia i przyswoił model świata, dzięki czemu jako gatunek zaczęliśmy współodczuwać, tworzyć, a przede wszystkim myśleć.

Czy to wystarczy, aby zapewnić nam świetlaną przyszłość? Nie. Nasz ,,stary" mózg wciąż nas sabotuje, podsycając nasze obawy i kontrolując popędy. Żeby pokonać nasze ograniczenia i w pełni odblokować nasz potencjał, musimy mu się przeciwstawić.

Jeff Hawkins na szczęście wie, jak wygrać tę walkę.

Informacje dodatkowe o Tysiąc mózgów w twojej głowie. Nowa teoria inteligencji:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-04-26
Kategoria: Psychologia

Tagi: psychologia

Kup książkę Tysiąc mózgów w twojej głowie. Nowa teoria inteligencji

Tysiąc mózgów w twojej głowie. Nowa teoria inteligencji - opinie o książce

"Tysiąc mózgów w twojej głowie" to książka, która mobilizuje do wyjścia ze strefy komfortu. Angażuje do przemyśleń, sprawia, że momentami uznajemy autora za szaleńca, który naczytał się zbyt dużo książek fantastycznych i naoglądał filmów mocno oderwanych od rzeczywistości. Jeśli ktoś dotrwa do końca, da tym samym szansę niejako wybronienia się i wyjaśnienia, skąd tak odważne rozważania i pobudzenie do nieoczywistych przemyśleń.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski