Toska z Lasu. Siena, Florencja, Castelguelfo i Montelupo. Tom 3

Trzeci, ostatni tom przygód Toski, buntowniczki ze średniowiecznej Italii, Robin Hooda w spódnicy! Minęło kilka miesięcy, odkąd Lucilla została porwana przez niegodziwego Gautiera z Brienne. Jej zrozpaczony ojciec stacjonuje z armią pod murami Florencji, boi się jednak zaatakować, by nie narazić na niebezpieczeństwo przetrzymywanej w niewoli córki. Ale jeszcze nie wszystko stracone! Wierni przyjaciele Lucilli, sprytna Toska i dziarski Rinaldo, mają plan jak uratować księżniczkę i potrafią przekonać do swojej sprawy obywateli miasta! Najważniejsze to trzymać się razem i pamiętać, że w jedności siła, a przyjaźń drwi sobie z wojny! Autorami opowieści o Tosce i jej przyjaciołach są włoscy scenarzyści i ilustratorzy Teresa Radice i Stefano Turconi, znani m.in. z przygodowych serii ,,Violette around the world" i ,,Forbidden Harbour".

Informacje dodatkowe o Toska z Lasu. Siena, Florencja, Castelguelfo i Montelupo. Tom 3:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2023-01-25
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Tosca des bois 3. Sienne, Florence, Castelguelfo et Montelupo

Kup książkę Toska z Lasu. Siena, Florencja, Castelguelfo i Montelupo. Tom 3

Toska z Lasu. Siena, Florencja, Castelguelfo i Montelupo. Tom 3 - opinie o książce

Lucilla nadal pozostaje w niewoli, a czas nieubłaganie płynie. Jej ojciec, chociaż ma sporą armię i jest bardzo blisko, nie atakuje. Boi się, że coś się stanie jego córeczce podczas bitwy. Na szczęście jest ktoś, kto ma plan i zamierza go zrealizować, tylko najpierw przekonać do udziału w nim innych. Toska i Rinaldo są przyjaciółmi, którzy nie zamierzają siedzieć z założonymi rękami, za to zamierzają działać. Jaki mają plan? Czy uda się do niego namówić innych? Czy Lucilla zostanie uratowana?

To niestety ostatni tom o przygodach rodzeństwa Toski i Rinaldo oraz księżniczki Lucilli. Nie będę ukrywać, że wcale nam się to nie podobał. Dzieci z chęcią poczytałyby o kolejnych przygodach tych bohaterów.
Historia w komiksie okazała się ciekawa oraz wciągająca. Znalazły się w niej momenty bardzo zabawne, była pełna przygód. Zdecydowanie przypadła do gustu moim pociechom.

Bohaterowie dający się lubić, a to sprawia, że ich przygody śledzi się z przyjemnością. Córka najbardziej polubiła Tośkę, dziewczynkę, która jest bardzo odważna, to taki Robin Hooda w spódnicy. Natomiast syn stwierdził, że woli jej brata.

Wizualnie komiks jest dość ładny. Ilustracje niebanalne, przyciągające wzrok i zachęcające do poznania treści.

„Toska z lasu. Siena, Florencja, Castelguelfo i Montelupo. Tom 3” to ostatni tom z ciekawej serii. Komiks moim dzieciom się podobał i z przyjemnością polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2023-02-09, Ocena: 5, Przeczytałem,

PopKulturowy Kociołek:

Koniec komiksowej trylogii jest dokładnie taki jak poprzednie tomy. Czyli pełen malowniczych klimatów, piętrzących się intryg, jasno określonej dobrej i złej strony, sporej dawki widowiskowości i odpowiedniej porcji lekkiego humoru. Śmiało więc można uznać, że finał spełnia większość z pokładanych w nim nadziei. Autorce udaje się tutaj zapewnić młodszemu (i nie tylko) czytelnikowi przygodowo-historyczną rozrywkę, lekko go zaskoczyć pewnymi zwrotami fabularnymi i dość satysfakcjonująco zakończyć wątki młodych bohaterów.

Nie wszystko jest jednak tutaj perfekcyjne i do kilku elementów albumu można mieć małe zastrzeżenia. Brakuje tutaj na przykład moim zdaniem jeszcze mocniej zarysowanego dramatyzmu, który całkiem dobrze został ukazany w drugiej części cyklu. Ostateczna potyczka obu stron również prosiłaby się o poświęcenie jej odrobinę więcej miejsca niż tylko kilku kadrów....

Lucky Luke kontra Pat Poker. Tom 5
Okładka ksiązki - Lucky Luke kontra Pat Poker. Tom 5

Jedna z pierwszych opowieści o legendarnym kowboju, który jeszcze nie jest sławnym rewolwerowcem, dlatego złoczyńcy uważają go za żółtodzioba! Lucky...

Sprawdziany dla klasy 5. Matematyka
Okładka ksiązki - Sprawdziany dla klasy 5. Matematyka

Sprawdziany zostały opracowane zgodnie z podstawą programową i stanowią niezastąpioną pomoc przed testami weryfikującymi wiedzę z danego zakresu. ...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung