Tamara Łempicka

Paryż, lata 20. XX wieku. Malarka Tamara de Lempicka, przyjaciółka André Gide'a i Jeana Cocteau, jest jedną z gwiazd paryskiej bohemy. Prowokacyjna, wyzwolona i otwarcie biseksualna artystka wieczorami rzuca się w wir słynnych kabaretów szalonych lat dwudziestych w poszukiwaniu inspiracji, klientów, modelek lub jednorazowych romansów.
Intensywne nocne życie często kończy się kłótniami z mężem Tadeuszem, który zarzuca Tamarze, że zaniedbuje ich córką Kizette. Ale Tamara zawsze robi to, na co ma ochotę, szczególnie, że to właśnie z pieniędzy zarabianych przez nią na obrazach utrzymuje się cała rodzina. Takie są wyzwolone kobiety!

KomiksTamara Łempicka autorstwa Virginii Greiner i Daphne Collignon to fascynujący portret nowoczesnej, silnej i niezależnej kobiety. Pełne elegancji i zmysłowości wspomnienie życia czołowej artystki stylu Art Deco.

Informacje dodatkowe o Tamara Łempicka:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-12-02, Ocena: 4, Przeczytałem,

ARTYSTKA WYZWOLONA

Wydawnictwo Marginesy wraca z kolejną komiksową biografią. Po przedstawieniu dziejów m.in. Eileen Grey czy Charlesa Darwina nadszedł czas na album poświęcony Tamarze Łempickiej. I właściwie można powiedzieć o nim w zasadzie jedno – jeśli podobały się Wam poprzednie komiksy tego typu od wydawcy, ten też przypadnie Wam do gustu, bo i wykonaniem, i jakością bardzo jest do nich zbliżony.

Poznajcie Tamarę Łempicką, urodzoną w Polsce malarkę, która stała się czołowa przedstawicielką stylu art deco.
Lata 20. XX wieku, Paryż Łempicka, otwarta biseksualistka, kobieta wyzwolona i prowokacyjna, jest jedną z gwiazd bohemy. Ze sprzedaży swoich obrazów jest w stanie utrzymać swoją rodzinę. Jej nocny styl życia, ciągłe szukanie inspiracji, modelów i modelek sprzyja niewielkim romansom, co oczywiście nie podoba się jej mężowi. Jednakże ze względu na swój status, kobieta uparcie obstaje przy swoim, co wywołuje liczne kłótnie. Do czego one doprowadzą?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/12/tamara-empicka-virginie-greiner-daphne.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung