reklama

Tajemnice Białego Tygrysa. Skarb Magnatów

Perypetie dwojga ludzi, pani detektyw Marty Siber i jej męża właściciela salonu samochodowego Zbyszka Togi. Ich sielsko-rodzinny wyjazd w góry, zostaje niespodziewanie przerwany. W momencie, gdy siostra nieświadomie wplątuje się w niebezpieczną intrygę sprzed lat, para robi wszystko, aby ją chronić. Działają nie tylko sami, angażują do pomocy rodzinę i swoich przyjaciół, w tym tajemniczego Białego Tygrysa. Ten dociera do danych, które prowadzą do „Skarbu Magnatów”. Poszukiwanie tajemniczego skarbu sprawia, że wszyscy ukrywają się w Zakopanem, nie spodziewając się, że to właśnie tam, ich przygoda nabierze prędkości.

Informacje dodatkowe o Tajemnice Białego Tygrysa. Skarb Magnatów:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2022-05-30
ISBN: 9788381199506

Kup książkę Tajemnice Białego Tygrysa. Skarb Magnatów

Tajemnice Białego Tygrysa. Skarb Magnatów - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2022-06-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Kiedy zwykły urlop już na starcie rozpoczyna się widokiem wypadającego z balkonu człowieka, to nie zapowiada to sielanki, a kiedy okazuje się, że ten balkon należy do twojej siostry, którą właśnie przyjechałaś odwiedzić, to raczej sugeruje, że będzie to urlop hardcorowy...

Marta i Zbyszek, zamiast odpoczywać, zagłębiają się w przedziwną historię, która przydarzyła się Patrycji. Na horyzoncie pojawiają się kłopoty, bo kiedy ktoś napada cię w biały dzień we własnym mieszkaniu, a później niefortunnie wypada przez balkon i ginie po zderzeniu z chodnikiem, to można się spodziewać, że komuś bardzo zależy na czymś, co jest w twoim posiadaniu i jest w stanie posunąć się do wszystkiego. Robi się naprawdę niebezpiecznie. Najgorsze jest to, że tak naprawdę Patrycja nie do końca wie, o co chodziło złodziejowi. Sytuacja nieco się rozjaśnia, kiedy otwiera przesyłkę otrzymaną od pani Doris - kobiety, która zatrudniła ją jako opiekunkę, a tak naprawdę towarzyszkę, podczas wakacji spędzanych w Kołobrzegu. W paczce jest... prawdziwa, błyszcząca sztabka złota i krótki list, na papierze firmowym. Cała trójka postanawia wyjaśnić zagadkę tajemniczej sztabki złota.

Jednak nie tylko oni poszukują ,,Skarbu Magnatów"... Chrapkę na górę złota ma także inna grupa poszukiwaczy, a pomiędzy nimi zgrabnie balansuje bratanek pani Doris. Akcja rozwija się dynamicznie, bo zarówno grupa poszukiwawcza Patrycji (do której dołączył Biały Tygrys z Gosią (siostrą Zbyszka) oraz kuzyn dziewczyn wraz ze swoją przyjaciółką), jak i potomkowie rodu Czarnych ze swoimi poplecznikami, posuwają się na przód, odrywając kolejne fragmenty układanki.

Nic nie jest jednak przesądzone, szanse są równe, a poszukiwacze idą łeb w łeb. Tylko czy tak naprawdę jest czego szukać? Co kryje ,,Skarb Magnatów" i czy warto narażać dla niego życie?

Niesamowicie wciągająca historia, z wieloma wątkami, które toczą się wielopłaszczyznowo. Rebusy, zagadki, balansowanie na granicy prawa, a nawet poza nim, a do tego odrobina historii, wątki miłosne, prawdziwa przyjaźń, no i ,,Skarb"... Czego chcieć więcej?

Książka przeznaczona dla wszystkich, którzy lubią zagadki i wątki kryminalne w połączeniu z historiami miłosnymi w tle.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski