reklama

Szkoła wygłupów

Tom 2 cyklu Ernest i Rebeka

Drugi album pełnej humoru opowieści dla dzieci i dorosłych! Rebeka ma sześć lat, prawie sześć i pół. Często choruje, a jej rodzice się rozwodzą. Na szczęście może liczyć na świetnego kumpla – mikroba Ernesta, który potrafi rozbawić ją w każdej sytuacji i uczy walczyć ze straszliwymi wirusami. Kiedy nadchodzą wakacje, tata zabiera Rebekę nad morze, do czarodziejskiego królestwa chodzących kamieni. Później, w szkole, dziewczynka poznaje najwspanialszego nauczyciela na świecie! Niestety, zaraz potem dziadek Rebeki zaczyna chorować, bohaterka rusza więc w daleką podróż, aby uratować ukochanego dziadka żartami i dobrym humorem... Ernest i Rebeka to chwilami wesoła, chwilami smutna, ale zawsze mądra opowieść, która zdobyła nagrodę Festiwalu Komiksowego w Angoulême w 2013 roku. Pomysłodawcą serii jest francuski scenarzysta Guillaume Bianco (Kegoyo & Klaudia, Billy Brouillard), a rysownikiem włoski grafik Dalena Antonello (Sybil, Monster Allergy). Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: W krainie chodzących kamieni, Szkoła wygłupów i Kram z żartami.

Informacje dodatkowe o Szkoła wygłupów:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2018-11-21
Kategoria: Komiksy
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz

Kup książkę Szkoła wygłupów

Szkoła wygłupów - opinie o książce

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2018-12-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

Muszę przyznać, że naprawdę dobrze bawiłam się podczas lektury tego komiksu. Rebeki nie sposób nie polubić ? A Ernesta to już w ogóle ? Oboje stanowią świetny duet i ciekawa jestem, jakie wspólne przygody jeszcze na nich czekają. Jeśli i wy macie ochotę poprawić sobie humor, czasem nawet roześmiać się do łez, to sięgnijcie po najnowszy album z cyklu „Ernest i Rebeka” (i poprzedni oczywiście również!). Dobra zabawa? Gwarantowana! ?

Recenzja -> http://magicznyswiatksiazki.pl/ernest-i-rebeka-2-

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-11-26, Ocena: 4, Przeczytałem,

WALKA Z CHOROBĄ

Tak się złożyło, że kiedy miesiąc temu recenzowałem pierwszy tom „Ernesta i Rebeki”, leżałem w łóżku zdjęty przeziębieniem czy innym wrednym choróbskiem. I tak się składa, że również teraz, kiedy w moje ręce trafia drugi zbiorczy album o przygodach dziewczynki i mikroba, znów jestem chory. Cóż, taki mamy sezon. Kurowanie się sprzyja jednak czytaniu, a dobry, humorystyczny komiks działa jak najbardziej pozytywnie na nastrój. I właśnie ten album stał się całkiem miłym towarzyszem tych dni. Ale spokojnie, zabawa z nim będzie równe udana, a pewnie nawet lepsza, jeśli będziecie zdrowi i w pełni sił.

Rebeka ma sześć lat, jest mniejsza od innych dzieci i ze względu na słaby układ odpornościowy ciągle choruje. Dlatego też większość czasu spędza w domu, ale nie jest to czas łatwy ani szczególnie przyjemny, bo wciąż rozpiera ją energia i chęć zabawy. A nie jest o rozrywkę łatwo, gdy ma się ciągle kłócących się rodziców i nastoletnią, zajętą własnymi sprawami siostrę. Pewnego dnia Rebeka, wychodząc z domu, złapała wirusa, mikrob okazał się jednak nie taki zwykły. Niezwykle oporny mutujący, został jej… towarzyszem. Od tej pory razem przeżywają razem wiele przygód. Teraz, gdy zbliża się lato i wakacje, dziewczynka trafia nad morze i odwiedza czarodziejskie królestwo. Kiedy zaś idzie do szkoły, przekonuje się, że nie wszyscy nauczyciele są źli. Niestety wkrótce także odkrywa, że nie tylko ona jest chorowita. Gdy jej dziadek zaczyna chorować, Rebeka rusza w podróż by pomóc mu… oczywiście swoimi metodami.

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/11/ernest-i-rebeka-2-szkoa-wygupow.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung